امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۶۰۵۸
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰

پمپئو: غرب و آزادی و دموکراسی در حال پیروز شدن هستند!

خرداد: وزیر خارجه آمریکا در حاشیه نشست امنیتی مونیخ سخنرانی کرد.

به گزارش خرداد از  ایلنا،‌ «مایک پمپئو»، وزیر خارجه آمریکا امروز -‌شنبه- در حاشیه نشست امنیتی مونیخ سخنرانی کرد. 

وی طی سخنرانی در حاشیه این نشست گفت: «این سومین سفر من در چهار ماه گذشته به آلمان است. پیشتر در ماه نوامبر برای سالگرد فرو ریختن دیوار برلین به این کشور سفر کرده بودم. به یاد دارم که وقتی آزادی پیروز شد، دیدیم که مردم جداشده با یکدیگر متحد شدند. مردم آلمان شرقی می‌دانستند این اشغال از بین رفته است.»

وی گفت: «ناتو در حال فروپاشی نیست و غرب دارد پیروز می‌شود.»

پمپئو در ادامه افزود: «ما در این راه با تروریسم جهانی روبرو بودیم در حال حاضر نیز با حزب کمونیست چین مواجه هستیم.»

وی گفت: «رهبران دموکراتیک از آمریکا درباره راوابط با ناتو سوال می‌­کنند. این تعجب آور است. این تمرکز روی حاکمیت، آن را تحت‌الشعاع قرار می‌­دهد. همه این گونه می­‌پرسند که آیا این نظم دو جانبه فرو خواهد ریخت و آیا آمریکا از ناتو عقب‌نشینی خواهد کرد؟»

وزیر خارجه آمریکا گفت: «باید بگویم که این بیانیه‌ها واقعیت ندارد و مبنی بر واقعیت نیست. اصلا چنین اتفاقی نیفتاده است. توافق آتلانتیک از بین نرفته و ناتو پیروز می‌­شود.»

وی گفت: «راهی را کره شمالی و کره جنوبی طی کرده را دیده‌اید. کشور ما تلاش دارد به اتیوپی برای نجات اقتصادش کمک کند. تنها کوبا، ‌نیکاراگوئه و ونزوئلا هستند که در نیم‌کره غربی با نظام اقتدارگرا پیش می‌رود. نرخ بیکاری در آمریکا به کم‌ترین میزان خود رسیده است. درآمدها نیز افزایش یافته است. این قدرت ایده غرب است. اکنون با ایده غرب‌زدایی مواجه هستیم. غرب و دموکراسی و آزادی در حال پیروز شدن است.»

پمپئو در ادامه مدعی شد: «ارتش‌ سایبری ایران نیز در خاورمیانه دست به اقدام‌های تخریب‌گر می‌زند. مردم ایران، عراق و لبنان حکومتی درستکار می‌خواهند. مسئله عدم احترام به حاکمیت کشورها باعث می‌شود که ثبات به خطر بیفتد. عدم احترام به حاکمیت کشورها، آزادی را زیر سؤال می‌برد.»

وی همچنین مدعی شد: «اجازه نمی‌دهیم که ایران از ابزارهای مالی خود برای تامین تروریسم استفاده کند. جلوی تجارت‌های ناعادلانه چین را نیز خواهیم گرفت. به اوکراین برای بازسازی خود کمک می‌کنیم. در زمینه حملات سایبری نیز به دیگر کشورها کمک می‌کنیم. به دوستان اروپایی‌ام می‌گویم که مبلغی یک میلیارد دلاری را برای کمک به بخش‌های خصوصی و انرژی اختصاص می‌دهیم. این بخشی از اقدام‌های آمریکاست که همگی در راستای رهبری جهان پیش گرفته است.»

برچسب ها: پمپئو ، ناتو ، غرب
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی