امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۶۱۳۳
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۴
تعداد نظرات: ۳ نظر

منکرات سیاسی منادی معروف!

سرویس سیاسی خرداد-یوسف شریفی: جوان است و پای کار، توئیتر باز است و اهل مناظره از جمله روحانیونی است که می خواهد در نبض تحولات روزآمد و مرودات شبکه های اجتماعی باشد و خودی نشان دهد اما گاه فراموش می کند که دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر است و حضور در این جایگاه الزاماتی دارد و قواعدی، مناسباتی دارد و ملاحظاتی و نمی شود اینگونه بی محابا و یکطرفه تاخت!

به گزارش خرداد، حجت الاسلام جلیل محبی اولین بار در افکار عمومی با توئیت جنجالی در پاسخ به مهنار افشار نامش بر سر زبان ها افتاد و پس از آن یک پای ثابت طیف موسوم به ارزشی ها در فضای توئیتر بوده و حضور پررنگی در این عرصه دارد.

در چند صباح اخیر هم فیلم مناظره او با مصطفی تاجزاده که در آن چند خرما را با سرعت میل می کند، به قول اهالی فضای مجازی وایرال شده و بسیار دست به دست شد و سوژه کاربران در فضای مجازی گشت.

اما در آخرین نمونه از توئیت های حاشیه برانگیز دبیر ستاد امر به معروف، او روز گذشته توئیتی زده و با انتشار لیست 30 نفره از نامزدهای انتخابات مجلس در تهران نوشت: «این فهرست بدون سر لیست، توسط جمعی از کارشناسان مرکز پژوهشهای مجلس و متخصصین بیرون مرکز تهیه شده است. افرادی که درباره این لیست نظر داده اند سالهاست در مجلس در امر کارشناسی قوانین با مجلس کارکرده و شهادت میدهند که بسیاری از مشکلات مجلس به علت انتخاب سیاسی است»

فارغ از اینکه ایشان به عنوان دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر در چه جایگاه سیاسی و اشراف به مقوله تخصصی است که لیست داده و دیگران را دعوت به رای دهی به این افراد می کند و از اساس به عنوان دبیر ستاد امر به معروف باید از دعواهای سیاسی و جناحی و رویکردهای حزبی به دور باشد تا بر این جایگاه فرا سیاسی و معنوی خدشه ای و ثلمه ای در افکار عمومی وارد نیاید.

نکته جالب آن است که مرکز پژوهش های مجلس بدون نام آوری از وی به این اظهارات واکنش نشان داده و به تکذیب هر گونه دخالت مرکز پژوهش ها در فرآیندهای طیفی و سیاسی انتخابات پرداخت. در متن بیانیه تاکید شده که«مرکز پژوهش‌ها در انتخابات مجلس شورای اسلامی از هیچ فهرست انتخاباتی یا فردی حمایت نمی‌کند» و در نهایت هم آمده است:« انتشار هر فهرست و اسمی به نام مرکز پژوهش‎های مجلس شورای اسلامی و یا با تایید فرد یا افرادی از این مرکز یا منتسب به این مرکز خلاف واقع بوده و ماهیت استناد و تایید ندارد.»

نکته ای که روی سخن آن دقیقا معطوف به حجت الاسلام محبی است و به نوعی بیانگر این نکته که دبیر ستاد نهی از منکر مرتکب یک منکر سیاسی و انتخاباتی و دروغ گویی شده است.

البته این بیانیه بلافاصله واکنش حجت الاسلام فعال در فضای مجازی را در پی داشت و آقای محبی با اشاره به همین بخش از بیانیه مرکز پژوهش ها در توئیتر خود، نوشت: «سرپرست مرکز پژوهشها، با احترام، بهتر بود بیانیه مرکز پژوهشها به نحوی تنظیم گردد که در آن خلاف واقع نباشد. همان طور که قبلا اشاره شد انتشار فهرست به عنوان حقوقی مرکز پژوهشها منتشر نشده و جمعی از کارشناسان مرکز اقدام به این امر کرده اند، لذا اولا عبارت فرد یا افرادی از این مرکز خلاف واقع است.ثانیا مرکز نهاد مستقلی است و نباید به فشار آقای لاریجانی اهمیت دهد.

ارادتمند محبی عضو هیئت علمی مرکز پژوهشهای مجلس!»

فارغ از عصبانیت مستتر در این پاسخ توئیتری، حجت الاسلام محبی درست گفته که از عنوان حقوقی مرکز استفاده نشده اما از اعتبار و آوازه و نام آن استفاده شده و مرکز پژوهش ها نیز همین نکته را تکذیب کرده است. ثانیا ایشان در انتهای پاسخ خود نام خود را با عنوان عضو هیئت علمی مرکز آورده که یعنی بنده حق داشته ام که این بیانیه را عطف به این جایگاه بدهم، سمعا و طاعتا اما خوب نبود حضذت حجت الاسلام که می نوشتید لیست مورد تایید بنده و دوستانام نه اینکه از نامه یک مرکز پژوهشی در مسیر رویکردهای سیاسی خود استفاده کنید.

بگذریم که متلک گویی به لاریجانی و اتهام زنی به او هم در شان دبیر ستاد امر به معروف هم نیست!

هر چه هست به نظر می رسد حجت الاسلام محبی که علاقه مند به نقش آفرینی در صحنه سیاسی و رسانه ای است خوب است کمی تجربه اندوخته و حساب شده تر عمل کنند و البته اگر می خواهند یک سر دعواهای سیاسی و جناحی باشند از جایگاه دبیری ستاد امر به معروف خارج شده و از حساب مردم از این خاصه خرجی های سیاسی نفرموده و همه چیز را با هم قاطی نکنند که این بدترین منکر سیاسی است!
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۳
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
0
0
جنتی آینده
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
0
0
احمقید؟ یکم وقت بذارید رووی متن خب
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
0
0
کشور دست چه گریگوری هایی افتاده،خدا به کی پناه ببریم،آینده ی بچه هامون چی میشه با این نابخردان،جایگاه عقل دیگه رفته کنار،تعطیل...
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی