امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۶۱۶۷
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۸

واکنش تند مسکو به سخنان مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا: اتحادیه‌اروپا فاقد استقلال است

خرداد: رئیس کمیته امور خارجی سنای روسیه در واکنش به سخنان مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: اتحادیه‌اروپا فاقد استقلال است.

به گزارش خرداد به نقل از اسپوتنیک، سناتور «کنستانتین کاساچف» رئیس کمیته امور خارجی سنای روسیه امروز یکشنبه و در واکنش به سخنان «جوزف بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در جریان کنفرانس امنیتی مونیخ اعلام کرد: اتحادیه اروپا فاقد استقلال است.

رئیس کمیته امور خارجی سنای روسیه در این باره اعلام کرد: اتحادیه اروپا نه فقط فاقد قدرت، بلکه فاقد استقلال است و در حالی اروپا در راستای فرمانبردای کامل و دنباله روی از برادر بزرگ (آمریکا) است که اعمال تحریم های ثانویه علیه شرکای اروپایی در حال انجام است.

وی در این باره افزود: قدرت اتحادیه اروپا نه برای خود اروپا و نه برای منافع مشترکش، بلکه برای منافع واشنگتن کار خواهد کرد.

به گفته این سناتور، اگر روسیه و اتحادیه اروپا با اقدامات یکسان می فهمیدند که با استقلال و توانایی کمک به حل مشکلات مشترک را دارند؛ سخنان بورل قابل اعتراض نبود.

این درحالیست که «جوزف بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز یکشنبه در جریان کنفرانس امنیتی مونیج گفت که اتحادیه اروپا توان استفاده از زبان قدرت را ندارد؛ در حالی که آمریکا از زبان قدرت استفاده می‌کند؛ چرا که قادر به انجام این کار است.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی