امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۶۲۲۰
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۲

امروز با عزاداری مشکل حل نمی‌شود/آقای خاتمی از من خواست کنار نروم/ ماجرای گلایه خاتمی از برخی اصلاح طلبان

خرداد: سر لیست اصلاح طلبان در انتخابات مجلس گفت: سکوت علاج کار نیست؛ آقای خاتمی از من خواست که کنار نروم و جدی در صحنه انتخابات بمانم. رها کردن مردم موجب فراموشی اصلاحات و باز کردن پای جریان برانداز می‌شود. نتیجه انتخابات هرچه باشد باید انسجام و ارتباط تشکیلاتی خود را حفظ کنیم.

به گزارش خرداد از  ایلنا، مجید انصاری درباره چرایی حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات با وجود همه مشکلات، گفت: مجموعه جریان اصلاحات از ماه‌ها قبل، جلسات مشورتی با آقای خاتمی داشت. مرتب درباره انتخابات بحث شد و تصمیم‌گیری نهایی این بود که همه کسانی که احساس می کنند در مجلس موثر هستند، ثبت نام کنند و حتی لیستی از شخصیت های مهم هم تهیه شد ولی متاسفانه جمع زیادی از آنها ثبت نام نکردند که مورد گلایه آقای خاتمی هم بود.

وی ادامه داد: من با وجود اینکه احساس می‌کردم حضورم ضرورت ندارد ولی به توصیه بزرگان اصلاحات احترام گذاشته و ثبت نام کردم اما  شجاعت و صداقت و صراحت برخی نمایندگان از جمله علی مطهری موجب ردصلاحیت آنها شد. در مجموع در  شورای عالی اصلاح‌طلبان تصمیم گرفته شد هر حزبی که مایل است، لیست بدهد.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه امروز با عزاداری مشکل حل نمی‌شود، تصریح کرد: جامعه مشکلات اقتصادی و معیشتی دارد و از سوی رسانه‌های ضدانقلاب هم یاس پمپاژ می‌شود. در این شرایط نقش احزاب و رسانه‌های اصلاح طلب ایجاد امید است یا دمیدن در فضای یاس؟ رها کردن مردم در این مقطع درست نیست و اصلاح طلبان بر فضای یاس آلود اضافه نکنند. سکوت علاج کار نیست. آقای خاتمی از من خواست که کنار نروم و جدی در صحنه انتخابات بمانم. رها کردن مردم موجب فراموشی اصلاحات و باز کردن پای جریان برانداز می شود. نتیجه انتخابات هرچه باشد باید انسجام و ارتباط تشکیلاتی خود را حفظ کنیم.

وی گفت: خروج مجلس از انفعال، استفاده درست قوه مقننه از ابزارهای نظارتی خود، بازگرداندن مجلس به ریل اصلی خود ایجاد آرامش در روابط خارجی و تنش‌زدایی با همسایگان از برنامه‌های اصلاح طلبان در مجلس یازدهم است. ما با هیچ جناحی در مجلس دعوا نداریم و برنام‌های خوبی داریم که اکثریت را در مجلس می‌توانیم با خمود همراه کنیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی