امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۶۳۱۴
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۵

نشنال اینترست: آمریکا در صورت جنگ با کره شمالی غافلگیر خواهد شد

خرداد: نشنال اینترست احتمال داد که کره شمالی قادر است تا جنگنده پیشرفته اف-35 آمریکایی را نیز سرنگون کند.

به گزارش خرداد به نقل از اسپوتنیک، نشریه نشنال اینترست اعلام کرد: در صورت بروز جنگ بین آمریکا و کره شمالی، آمریکا از قدرت نظامی کره شمالی غافلگیر خواهد شد.

نشنال اینترست افزود: کره شمالی سامانه دفاع هوایی خود را از بیم هر حمله آمریکا از دهه پنجاه قرن گذشته توسعه داده است زیرا امکان تکرار جنگ کره در آینده را محتمل می داند. اگر روزی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا تصمیم به ماجراجویی علیه کره شمالی بگیرد، ارتش آمریکا با قدرت فراتر از انتظار پیونگ یانگ روبرو خواهد شد.

این رسانه گزارش داد: کره شمالی احتمالا سامانه دفاع هوایی در اختیار دارد که توان سرنگونی جنگنده های اف-35 را هم دارد.

نشنال اینترست اعلام کرد: کره شمالی علاوه بر اینکه سلاح هسته ای در اختیار دارد به توسعه سیستم دفاع هوایی خود ادامه داده است و بسیار آنرا از انتظاری که دیگران دارند، پیشرفته تر کرده؛ زیرا از جنگ کره که از 1950 تا 1953 ادامه یافت درس گرفته است. در این 65 سال به توسعه سامانه پدافندی و دفاع هوایی و تحکیم پناهگاهها و تونلها پرداخته است تا مانع تکرار تجربه بمباران هوایی آمریکایی به شکلی که بر روند جنگ در هر نبرد آتی تاثیرگذار باشد، شود.
برچسب ها: آمریکا ، کره شمالی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی