امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۶۳۸۷
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۴

کودتای سیاستمداران علیه سخنوران در اردوگاه اصولگرایی !

سرویس سیاسی خرداد- رضا رئیسی: شامگاه 29 بهمن ماه پس از چند روز پر فراز و نشیب و نامه نگاری های جنجالی و لیست پراکنی چندین و چند طیف و گروه و نفر در اردوگاه اصولگرایی بالاخره دود سفید از دودکش اصولگرایان به هوا خواست و تیتر «وحدت» در رسانه های اصولگرا به صدر اخبار آمد.

به گزارش خرداد، ریش سفیدان قافله بالاخره به توافق رسیده و جبهه پایداری و شورای ائتلاف لیست مشترک ارائه دادند، 6 چهره از لیست شورای ائتلاف خط خورد و 6 چهره تازه از جبهه پایداری به لیست تازه آمدند، قالیباف به لیست پایداری پیوست و همه چیز از نظر اصولگرایان سیاسی ختم به خیر شد.

اما این تازه آغاز یک سناریو تازه بود. با ائتلاف سیاستمداران سنتی اصولگرا و توافق حدادعادل با آقاتهرانی و قالیباف با صادق محصولی گویا کلاه یک عده بی پشم ماند، عده ای که اتفاقا سر و صدای زیادی داشته و دارند و خود را در محوریت جریان انقلابی تعریف می کنند و مدعی هستند که از هر اصولگرایی اصولگرا تر هستند.

حمید رسایی که قبل تر هم در لیست گنجانده نشده بود و تا این لحظه کظم غیض کرده بود با شنیدن خبر ائتلاف به خشم آمده و بیانیه تند و تیز صادر کرد.

در این میان حال یامین پور از همه وخیم تر شد! او که دو شب پیش با انتشار اخبار اولیه از وحدت، نوشته بود که اگر در لیست نباشد انصراف می دهد و روز گذشته تاکید کرده بود که وحدت به شکست انجامیده و فاتحه اش خوانده شده است! در واکنش به ائتلاف اصولگرایان نه تنها انصراف که نداد، متلکی هم نثار آقایان کرده و نوشت:


کنایه رسایی و یامین پور به لیست وحدت
در این میان اوضاع چهره های تندرویی چون حسن عباسی هم که لیست مستقل داده بود و برخی دیگر از تندروهای جریان اصولگرا که خود را فعالان مستقل نیروهای انقلابی می خوانند و در طول این چند سال به بازیگران اصلی و پر سر و صدای فضای مجازی اردوگاه اصولگرایی تبدیل شده یودند و به این توهم دچار گشته بودند که در نقطه کانونی و محوری اردوگاه اصولگرایی قرار گرفته و بازی این دوره از انتخابات بازی آنان است، بهتر از نمونه های بر شمرده نیست.

در واقع می توان گفت که سیاستمداران اصولگرا در یک کودتای نرم و آرام در بزنگاه انتخابات سخنوران و مبارزان میدانی فضای مجازی این اردوگاه سیاسی را دور زده اند و آنان را از حیز نقش آفرینی در ساخت قدرت سیاسی ساقط کرده اند.

با این اوصاف هر چند می توان گفت که وحدت از منظری در اردوگاه اصولگرایی محقق شده و کار بالاخره بعد از آنهمه شعار به فرجام رسیده اما اینکه در عمل هم این وحدت مثمر ثمر واقع شده و نتیجه بخش باشد بستگی به پذیرندگی آن در بدنه اجتماعی این طیف سیاسی دارد، طیفی که بخش عمده ای از آن را همین چهره های پر سر و صدا و فعال مجازی راهبری می کنند و واکنش آنان تا این لحظه تند و خشن و پر از عصبانیت به تدبیر ریش سفیدان بوده است و باید منتظر چند ساعت آینده ماند.

هر چند شاید بهترین گفتار و عقلانی ترین واکنش نسبت به ائتلاف آقایان متعلق و مربوط به دبیر کل حزب اصولگرای ایران زمین و نایب رئیس جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت باشد که گفت: تصمیم چند نفره نامش ائتلاف نیست!
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی