امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۶۴۰۴
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۶

سازمان ملل خواستار برقراری آتش بس فوری در ادلب شد

خرداد: گیر پیترسون فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه روز چهارشنبه در سخنانی با تاکید بر ادامه گفت وگوها با دولت سوریه و مخالفان این کشور، خواستار برقراری فوری آتش بس در استان ادلب شد.

به گزارش خرداد ،خبری الجزیره، پیترسون افزود: اخیرا شاهد درگیریی هایی میان نیروهای ترکیه و ارتش سوریه در ادلب بودیم. این خشونت‌ها و درگیری‌ها به مناطق مسکونی رسیده و حدود ۹۰۰ هزار غیرنظامی به همین دلیل، تاکنون مجبور به مهاجرت شدند.

فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه با بیان اینکه روسیه در حمایت از نیروهای دولت سوریه نقش دارد، افزود: هیچ پیشرفتی در تلاش‌ها برای توقف درگیری و برقراری آتش بس در شمال غربی سوریه یا حتی در روند سیاسی وجود نداشته است.

وی گفت: به تلاش خود برای پر کردن خلا و از سرگیری نشست‌ها و دیدارهای کارگروه وابسته به کمیته بررسی قانون اساسی سوریه ادامه می دهیم و امیدواریم که اختلافات حل شود و کارگروه در آینده نزدیک نشست خود را برگزار کند.

پیترسون تصریح کرد: من به گفت وگوها با دولت سوریه و مخالفان و همه طرف هایی که به بحران سوریه مرتبط هستند ، ادامه می‌دهم.

فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه ضمن اینکه خواستار برقراری فوری آتش بس در ادلب شد، گفت: هیچ پیشرفتی در موضوع پرونده افراد مفقود شده یا تبادل زندانیان نیز وجود نداشته است.

در هفته‌های گذشته تنش‌ها میان نیروهای ارتش سوریه و نیروهای ترکیه در منطقه ادلب افزایش یافته است.

در همین حال ارتش سوریه در هفته‌های اخیر موفق شده است که ۶۰۰ کیلومتر مربع از مناطق اشغالی حلب و ادلب را آزاد کند.

رجب طیب اردوغان رییسجمهوری ترکیه هم در سخنانی از آمادگی ارتش این کشور برای آغاز عملیات بزرگ ادلب خبر داد.

این در حالی است که میخاییل بوگدانف نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه و معاون وزیر امور خارجه این کشور امروز از احتمال برگزاری اجلاس سران ایران، روسیه و ترکیه در تهران برای بررسی بحران سوریه در اوایل ماه مارس (۱۱ اسفند تا ۱۰ فروردین) آینده خبر داده است.
برچسب ها: سازمان ملل
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی