امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۶۴۸۴
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۲

ارتش آمریکا به درستی به تسلیحاتی به ارزش ۷۱۵ میلیون دلار در سوریه رسیدگی نکرده است

خرداد: گزارش جدید پنتاگون افشا کرد که نیروهای آمریکایی در رسیدگی، رهگیری و انبار مناسب تسلیحاتی به ارزش صدها میلیون دلار که برای متحدان آمریکا در سوریه به منظور حمایت از مبارزات علیه داعش ارسال شده بودند، ناکام بوده‌اند.

به گزارش خرداد، ایسنا به نقل از نیوزویک در گزارش بازرس کل وزارت دفاع آمریکا آمده است، مقامات نیروی ضربت عملیات ویژه – عملیات عزم راسخ و فرماندهی پایداری یکم آمریکا به درستی به تسلیحاتی به ارزش ۷۱۵ میلیون دلار که به نیروهای کرد سوری در جریان مبارزاتشان با داعش اختصاص یافته بود، رسیدگی نکرده‌اند. این مساله منجر به لطمه شدید و تکرار خرید تسلیحات و افزایش آمار بودجه عملیات شده است.

پنتاگون اشاره کرده که هزاران تسلیحات در معرض سرقت و یا مفقودی قرار گرفته‌اند. حسابرسی نامناسب بدان معناست که مقامات نتوانستند بگویند که آیا این تسلیحات سرقت و یا مفقود شده‌اند. نیروی ضربت عملیات ویژه – عملیات عزم راسخ بر عملیات‌ روزانه صندوق تجهیزات و آموزش ائتلاف ضد داعش در عراق و سوریه نظارت دارد و در این باره تصمیم می‌گیرد که نیروهای محلی به چه تجهیزات و تسلیحاتی نیاز دارند.

این متحدان محلی شامل یگان‌های مدافع خلق کرد هستند که بار سنگین عملیات ضد داعش را بر دوش داشته‌اند.

فرماندهی استقامت یکم بر انبار کردن این تسلیحات در یکی از انبارهای نیروهای آمریکایی در کویت و انتقال‌شان به انبارهای دیگر در نزدیکی مرز سوریه نظارت دارد.

در این گزارش آمده است: پرسنل نیروی ضربت عملیات ویژه – عملیات عزم راسخ، تجهیزات دریافتی را مرتب نکرده و منجر به شلوغی و به هم ریختگی در انبار کویت شده‌اند. این بدان معناست که این مقامات باید متوسل به استفاده از کانتینرهای خارجی برای انبار تجهیزات و تسلیحات می‌شدند که این امر باعث شده تا این تسلیحات در شرایط سخت آب و هوایی دچار پوسیدگی و دیگر آسیب‌ها شوند. نزدیک به ۴۱۰۰ سلاح از جمله نارنجک انداز و مسلسل جزء تجهیزاتی بودند که در این کانتینرها انبار شده بودند.

در ادامه این گزارش آمده است: عدم تهیه فهرست موجودی کالاها بدان معناست که هیچ راهی برای اجتناب از تکرار سفارشات وجود نداشته و خطر صرف هزینه‌های غیرضروری از بودجه صندوق آموزش و تجهیزات ائتلاف ضد داعش در عراق و سوریه و انباشت تسلیحات در انبار کویت را به همراه داشته و باعث شده تا ادوات بیشتری به طور نامناسب در این کانتینرها انبار شوند.

این هزینه ۷۱۵ میلیون دلاری که در این گزارش پنتاگون آمده بخشی از بودجه ۹۳۰ میلیون دلاری است که صندوق آموزش و تجهیزات ائتلاف ضد داعش در عراق و سوریه در سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ میلادی از وزارت دفاع درخواست کرده بود. این وزارتخانه یک بودجه ۱۷۳ میلیون دلاری برای تجهیز متحدان سوری برای سال مالی ۲۰۲۰ درخواست کرده است.

تسلیحات آمریکایی در جریان ظهور داعش در سال ۲۰۱۴ میلادی همزمان با اینکه این تروریست‌ها بخش‌های وسیعی از عراق و سوریه را تصرف کرده بودند در سراسر خاورمیانه توزیع شده‌اند. تروریست‌های داعش به این انبارها حمله کرده و سلاح‌های آمریکایی باقیمانده از نیروهای امنیتی عراق را که عقب‌نشینی کرده بودند، مصادره کرده‌اند. برخی از این تسلیحات نیز به دست شبه نظامیان القاعده افتاده است.
برچسب ها: ارتش آمریکا
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی