امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۶۵۲۳
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۸

انتخابات تجلی مردم سالاری در ایران اسلامی است

خرداد: فرماندار قروه گفت: انتخابات مهمترین مظهر و تجلی مردم سالاری در ایران اسلامی به شمار می‌رود و امروز بعد از گذشته چهار دهه از پیروزی انقلاب این رویداد مهم و سرنوشت ساز همچنان باشکوه و حضور گسترده مردم در کشور برگزار می‌شود.

به گزارش خرداد، حسین الماسی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اقدامات و تمهیدات لازم برای برگزاری انتخاباتی سالم و باشکوه در حوزه‌های انتخابیه قروه و دهگلان انجام شده و این انتخابات در کمال امنیت و مشارکت خوب مردم در حال برگزاری است.

وی با بیان اینکه در حوزه انتخابیه قروه و دهگلان ۱۷۸ شعبه اخذ رای دایر شده است، افزود: از این تعداد ۱۰۸ شعبه در شهرستان قروه و ۷۰ شعبه در شهرستان دهگلان دایر است و ۱۵ کاندیدا در این حوزه با هم رقابت می‌کنند.

فرماندار قروه تعداد واجدین شرایط در شهرستان‌های قروه و دهگلان را ۱۰۵ هزار و ۳۰۰ نفر اعلام و اضافه کرد: ۵۲ هزار و ۸۰۰ نفر از این تعداد را آقایان و ۵۲ هزار و ۶۰۰ نفر را بانوان تشکیل می‌دهند، ضمن اینکه پنج هزار و ۵۵۰ نفر از واجدین شرایط رای اولی‌ها هستند.

وی یادآور شد: بیش از سه هزار نفر از عوامل اجرایی کار برگزاری انتخابات را در شعب اخذ رای این ۲ شهرستان برعهده دارند ضمن اینکه اطراف تمام شعب اخذ رای تا شعاع ۵۰ متری از وجود آثار تبلیغات کاندیداها پاکسازی شده است.

امام جمعه قروه نیز با بیان اینکه انتخابات تجلی اراده مردم است، گفت: در طول ۴۱ سال گذشته این انقلاب به پشتوانه همین حضورهای باشکوه مردم در صحنه‌های مختلف پابرجا بوده و امروز به عزت و اقتدار کامل همراه با سربلندی رسیده است.

حجت السلام عابدین رستمی افزود: دشمنان از مدت‌ها پیش از راه‌های مختلف در صدد دور کردن مردم از نظام و بوِیژه صحنه انتخابات هستند بنابراین مردم با حضورگسترده خود بار دیگر نقشه‌های شوم آنان را نقش بر آب کرده و وفاداری خود به نظام و انقلاب را به جهانیان نشان می‌دهند.

یک هزار و ۲۳۴ شعبه اخذ رای برای جمع آوری آرای مردم کردستان در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی پیش بینی شده که ۵۲۹ شعبه آن شهری، ۷۰۵ مورد از این تعداد شعبه روستایی و از مجموع کل شعب اخذ رای، ۶۳۲ شعبه ثابت و ۶۰۲ شعبه هم سیار است.

طبق اعلام ستاد انتخابات استان کردستان در این استان کمتر از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد ۵۸ هزار و ۲۴۰ نفر رای اولی هستند.

استان کردستان دارای پنج حوزه انتخابیه و ۶ نماینده در مجلس شورای اسلامی است، (حوزه انتخابیه سنندج شامل شهرستان‌های سنندج، کامیاران و دیواندره ۲ نماینده، حوزه انتخابیه بیجار یک نماینده، حوزه انتخابیه قروه شامل شهرستان‌های قروه و دهگلان یک نماینده، حوزه انتخابیه سقز شامل شهرستان‌های سقز و بانه یک نماینده و حوزه انتخابیه مریوان شامل شهرستان‌های مرویان و سروآباد یک نماینده) است.

جمعه دوم اسفند ماه مردم استان کردستان همزمان با سراسر کشور با حضور در پای صندوق‌های رای نماینده خود برای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را انتخاب خواهند کرد.

۹۴ کاندیدا شامل ۸۷ مرد و هشت زن در استان کردستان برای کسب ۶ کرسی مجلس شورای اسلامی با هم رقابت می‌کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی