امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۶۵۲۸
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۴

حضور پیرمرد ۹۰ ساله و پیرزن ۱۰۰ ساله البرزی در انتخابات

خرداد: اهالی ساوجبلاغ از توابع استان البرز روز جمعه همگام با سایر مردم ایران حضور فعالی در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دارند و در این بین حضور سالخوردگان نیز باوجود داشتن مشکلات زیاد جسمانی در انتخابات قایل توجه است.

به گزارش خرداد ،پیرزن  ۱۰۰ ساله متولد ۱۲۹۸ ساکن شهرگلسار ساوجبلاغ و علی مهرانی ۹۰ ساله از شهر هشتگرد از سالخوردگانی بودند که باوجود مشکلات زیاد جسمانی در انتخابات حضور یافتند و در شعبه شهر گلسار و مسجد جامع شهر هشتگرد رأی خود را به صندوق انداختند.

حضور این شهروندان کهنسال در شعب اخذ رای برای نسل جوان و دیگر رای دهندگان بسیار جالب توجه بود و این حرکت نشان از زنده بودن حس وطن پرستی و میهن دوستی اقشار ملت ایران دارد.حضور این افراد باعث شده بود تا حاضران با موبایل های خود اقدام به تصویربرداری از لحظه های ماندگار این قبیل پدران و مادران کنند که همیشه در بزنگاههای تاریخی شعور و شور این ملت را به جهانیان اثبات کردند.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی صبح امروز جمعه دوم اسفندماه در سراسر کشور آغاز شد.

استان البرز در این دوره از انتخابات ۱۲۰۰ شعب اخذ رای دارد که در شهرستان کرج ۷۰۴ شعبه، فردیس ۱۵۶ شعبه بعلاوه یک شعبه برای اقلیت های مذهبی، شهرستان اشتهارد ۴۸ شعبه، شهرستان ساوجبلاغ ۱۴۳ شعبه، نظرآباد ۹۹ شعبه و طالقان ۴۹ شعبه فعال شده است.

۲۳ هزار نیروی اجرایی و امنیتی انتظامی  به عنوان دست اندرکار انتخابات استان البرز فعالیت خود را آغاز کرده اند.

تعداد واجدان شرایط برای رای دادن در استان البرز یک میلیون و ۷۵۰ هزار و ۵۹۰ نفر بوده که از این تعداد ۸۷۹ هزار و ۲۰۹ نفر مرد و ۸۷۱ هزار و ۳۸۱ نفر زن هستند.

تعداد رای اولی های استان البرز ۸۵ هزار و۲۷۷ نفر است  که از این تعداد ۴۳ هزار و ۴۸۳ نفر مرد و ۴۱ هزار و ۷۹۴ نفر زن می باشند.

استان البرز با ۲ حوزه انتخابیه و ۶ شهرستان، جمعیتی حدود سه میلیون نفر دارد.

این استان دارای سه کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است که در این دوره از بین ۱۱۵ نامزد مشخص خواهند شد.

برچسب ها: البرز ، انتخابات
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی