امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۶۵۷۱
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴
تعداد نظرات: ۲ نظر

این شما و این گوی و میدان؛طلیعه‌ی نیکوی مجلس اصولگرا!

سرویس سیاسی خرداد: هنوز نتایج قطعی انتخابات در بسیاری از حوزه ها اعلام نشده است اما به احتمال قوی و همانگونه که قابل پیش بینی هم ( به دلایل متعدد از ماجرای رد صلاحیت تا قهر انتخاباتی برخی طیف ها و مشارکت انتخاباتی) بود. اصولگرایان یا آنگونه که جدیدا خودشان نام گذاری کرده اند، نیروهای انقلابی پیروز انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی هستند.

به گزارش خرداد، این پیروزی غرور آفرین برای اصولگرایان عاشق خدمت و همیشه در صحنه یک طلیعه نیکو و دلنواز هم داشت، بازگشت ایران به لیست سیاه FATF نکته ای که عزیزان اصولگرا بسیار برای آن اهتمام ورزیده و سنگ تمام گذاشتند و سعید جلیلی و محسن رضایی و همراهان آنان در مجمع تشخیص مصلحت نظام علیرغم اصرار و پافشاری دولت و مجلس حاضر به تصویب لوایح چهارگانه نشدند تا صبر گروه اقدام مالی مشترک هم به پایان رسیده و نام ایران را در کنار کره شمالی به لیست سیاه FATF بازگردانند.

در نگاه اول و به زعم کارشناسان این اقدام گام بزرگی در راستای خود تحریمی ایران و ایجاد محدودیت های مضاعف برای تبادلات مالی و بانکی با جهان پیرامونی است و متحدان خارجی ایران هم به آن اذعان و تصریح داشتند و البته که پمپئو و کاتن و تندروهای آمریکایی در کنار کیهان و خبرگزاری های اصولگرا ابراز مسرت فراوان و شادی بسیار از این هنرنمایی گوهربار اصولگرایان عزیز داشته اند.

البته این نکته را هم نباید نادیده گرفت که در شرایط فعلی و با وجود تحریم های ظالمانه آمریکا این قرار گیری در فهرست سیاه حداقل در کوتاه مدت نمی تواند اثرات مخربی بر اقتصاد ایران و مرودات ناداشته بانکی آن داشته باشد، هر چند که تاثیر بر اندک مراودات باقیمانده خواهد داشت اما مشکل اصلی در بلند مدت هنگامی رخ خواهد نمود که ایران قصد مراوده و تجارت با جهان خارج را داشته و امکان آن میسر باشد.

البته از آنجه که اصولگرایان اساسا اعتقاد و برنامه و راهبردی برای بازگشایی مراودات با جهان خارج و سرمایه گذاری خارجی ندارند و معتقد به مقابله صد در صدی و واکنش های سلبی بوده و در بعد ایجابی چیزی برای عرضه ندارند، این اقدام گروه مالی اقدام مشترک نه فقط بد نخواهد بود که شاید فرصت هم باشد، فرصتی که ببینیم این عزیزان که مدام شعار معیشت و بهبود وضعیت اقتصادی می دهند در عمل چند مرده حلاج هستند و چه برنامه ای برای پیش برد اقتصاد کشور دارند.

خلاصه در و تخته با هم جور درآمده و همزمان با پیروزی نیروهای انقلابی در مجلس، کارشکنی و مخالفت آنان با FATF هم جواب داده و ایران در لیست سیاه قرار گرفته تا روزگار تازه در بهارستان یا یک پیشکشی جالب از سوی اصولگرایان برای ملت ایران و اقتصاد آن آغاز شود.
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۲
سالمی
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۳
0
1
جالب است که صبر آنان همزمان با روزانتخابات تمام می شود، و باعث خوشحالی عده ای در داخل ایران. اما اوناهرکاری می تونستند کردند. بجز یک جنگ روانی هیچ تاثیری وبجز سوء استفاده ء بعضی نخواهد داشت.
وطن
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۳
0
0
با سلام چرا نظرات را انتشار نمیدین دستان؟؟؟؟؟؟
مدیر پایگاه با سلام. نظری نیامده است برای انتشار، نظرات با رعایت قوانین انتشار داده می شود
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی