امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۶۶۰۵
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۳

وعده ترسناک «اوضاع تحت کنترل است»

سرویس اجتماعی خرداد: وزیر بهداشت و تنی چند از مسئولان وزارت بهداشت با صراحت و گردنی افراشته می گویند اوضاع بیماری کرونا تحت کنترل است و جای هیچ نگرانی یا لزوم تعطیلی نیست. آخرین مورد از این دست اظهارات هم به معاون آموزشی وزارت بهداشت باز می گردد که تاکید کرده که اوضاع کرونا تحت کنترل است و دلیلی برای تعطیلی دانشگاه ها نیست!

به گزارش خرداد، بی گمان حفظ خونسردی عدم توجه به شایعات و اعتماد به ارائه آمار و اطلاعات از سوی مقامات مسئول در مواجهه با بیماری کرونا یک ضرورت جدی و برخورد عقلانی است که باید از سوی آحاد مردم و به طور اخص از سوی رسانه ها مورد توجه باشد اما با یک شرط...........

و آن چیزی نیست جز اطلاع رسانی درست، شفاف و بهنگام و سنجیده از سوی مسئولان که اعتماد افزایی کرده و پالس های انحرافی برای مردم و اصحاب رسانه نفرستند که آنگاه همه چیز مخدوش شده و اعتماد عمومی سلب و نگرانی به لایه های مختلف و متکثر مردم تزریق می شود.

درست کاری که مسئولان محترم وزارت بهداشت طی این چند روز انجام داده اند و هر چه که می خواهیم به شایعات وقعی نهاده و حرف مقامات را حجت قرار دهیم با خبرهایی روبرو می شویم که اعتماد ما را متزلزل و نگرانی را در وجدمان جرقه می زند.

اعلام می شود که پرواز هواپیما به چین ممنوع شده و خبر می آید که برخی پروازها انجام می شود! (هر چند می گویند کاملا ایزوله بوده و اجناس حمل شده است)

اعلام می شود که هیچ مورد کرونا در کشور نیست، بعد اعلام می شود که دو نفر در قم مبتلا شده اند و به فاصله ساعتی خبر مرگ این دو نفر اعلام می شود( پروسه بیماری زمان بر است)

مرکز اصلی بیماری قم و افرادی بوده اند که سابقه خروج از شهر را هم نداشته اند( فرد ناقل در قم نبوده و مسیر انتقال او چه میزان سرایت داشته است؟)

حداقل یک ایرانی در کانادا و دو ایرانی در امارات که به این کشورها سفر کرده اند تست کرونای مثبت داشته اند ( این افراد در ایران ناقل بیماری بوده اند)

شهردار منطقه 13 کرونا داشته و طی این مدت با اعضای شورا و کارکنان و مردم مراوده داشته است و هیچ اطلاع رسانی و قرنطینه ای در کار نبوده است

جالب تر از همه آنکه حتی اطرافیان دو فرد جانباخته اولیه در کرونا و هیچ کس جز مسافران ایرانی که از چین به ایران آمدند، تاکنون قرنطینه نشده اند.

وقتی همه این اخبار را کنار هم می گذاریم، چگونه می توانیم ادعای مقامات محترم در کنترل وضعیت کرونا را پذیرفته و نگران شرایط نباشیم. وقتی هیچ قرنطینه حساب شده ای در جریان نیست و می دانیم که انتقال کرونا بسیار با سرعت بوده و ناقل بیماری تا دو هفته علائم خاصی ندارد، چگونه می توانیم نگران نباشیم و خیالمان از تدابیر مسئولان در کنترل بیماری راحت باشد؟

چرا همانند چین قرنطینه یا تعطیلی انجام نمی پذیرد؟ وقتی در تهران با آن جمعیت بزرگ چند مورد کرونا مثبت اعلام شده چگونه می توانیم مطمئن باشیم که بیماری شیوع نیافته؟ چرا اطلاع رسانی تا این حد فشل و ناکارآمد است و چراهای بسیار دیگر ..............

پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی