امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۶۶۷۳
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷

تغییر ترکیب نمایندگان مجلس به روایت جدول/خانه تکانی در بهارستان

خرداد: وزارت کشور اسامی منتخبان مردم در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را اعلام کرد که حکایت از تغییر چشمگیر مجلس یازدهم و ریزش شدید مجلس دهم دارد.

به گزارش خرداد از  ایسنا، جداول زیر به تفکیک، استان‌ها، حوزه‌های انتخابیه، نمایندگان فعلی و منتخبان را نشان می‌دهد؛ در حوزه های انتخابیه ای که به مرحله دوم کشیده شده اسامی منتخبان ذکر شده است.

*استان آذربایجان شرقی

حوزه انتخابیه نماینده فعلی منتخب
ملکان سلمان خدادادی سید علی موسوی
بناب ضیاءاله اعزازی ملکی محمد باقری
سراب یوسف داوودی

یوسف داوودی

تبریز،آذرشهر و اسکو مسعود پزشکیان، احمد علیرضابیگی، زهراساعی، محمدحسین فرهنگی،شهاب الدین بیمقدار،محمد اسماعیل سعیدی
مرند و جلفا محمد حسن‌نژاد معصومه پاشایی‌بهرام
میانه یعقوب شیویاری و فرید فرمند مهدی اسماعیلی(اکثریت آرا

علی شامی و بهنام صفایی(مرحله دوم)

مراغه و عجب شیر علی جلیلی شیشوان علی علیزاده
ورزقان رضا علیزاده

الله‌ویردی دهقان

هشترود و چاراویماق حمزه امینی سید حمزه امینی
شبستر معصومه آقاپور

جعفر راستی

کلیبر،خداآفرین و بخش هوراند قلی قلی زاده حسین حاتمی

اهر و هریس

بیت‌الله عبداللهی احمد محرم‌زاده‌یخفروزان
بستان آباد

محمد وحدتی هلان

غلامرضا نوری‌قزلجه

*آذربایجان غربی

حوزه انتخابیه نماینده فعلی منتخب
سلماس شهروز برزگر یعقوب رضازاده
مهاباد جلال محمودزاده جلال محمودزاده
میاندوآب همایون هاشمی و جهانبخش محبی نیا مهدی عیسی‌زاده 
شاهین دژ و تکاب همایون هاشمی و جهانبخش محبی نیا
ارومیه نادر قاضی پور، روح الله حضرت پور ، سید هادی بهادری سید سلمان ذاکر، روح‌الله حضرت‌پورطلاتپه، وحید جلال‌زاده
نقده و اشنویه عبدالکریم حسین زاده علی زنجانی‌حسنلویی
خوی و چایپاره سید تقی کبیری عادل نجف‌زاده
پیرانشهر و سردشت رسول خضری کمال حسین‌پور
بوکان محمدقسیم عثمانی انور حبیب‌زاده‌بوکانی
ماکو،چالدران،پلدشت و شوط عین‌الله شریف پور محمد علیپور

*استان اردبیل

حوزه انتخابیه نماینده فعلی منتخب
مشکین شهر ولی ملکی محمود عباس‌زاده
ادبیل،نمین،نیر و سرعین صدیف بدری ، رضا کریمی و محمد فیضی
پارس‌آباد و بیله سوار شکور پورحسین شقلاق عباس جهانگیرزاده
خلخال و کوثر بشیر خالقی سید غنی نظری‌خانقاه
گرمی سید حمایت میرزاده ولی اسماعیلی

*استان اصفهان

حوزه انتخابیه نماینده فعلی منتخب
نجف‌آباد و تیران و کرون ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی

اصفهان حمیدرضا فولادگر ، احمد سالک، ناهید تاج‌الدین،حیدرعلی عبادی، حسن کامران امیرحسین بانکی پور فرد،‌عباس مقتدایی، مهدی طغیانی، زهرا شیخی مبارکه و حسین میرزایی
فریدن،فریدونشهر وچادگان اکبر ترکی حسین محمدصالحی‌دارانی
مبارکه زهرا سعیدی مبارکه

پروین صالحی‌مبارکه

اردستان سید صادق طباطبایی نژاد سید صادق طباطبایی نژاد
شاهین شهر،میمه،برخوار حسینعلی حاجی دلیگانی حسینعلی حاجی دلیگانی
شهرضا و دهاقان سمیه محمودی سمیه محمودی
خمینی‌شهر محمد جواد ابطحی محمدتقی نقدعلی
نایین،خور و بیابانک عباس‌علیپور بافرانی

الهام آزاد

سمیرم اصغر سلیمی رحیم کریمی و اصغر سلیمی(مرحله دوم)
نطنز و بخش قمصر مرتضی صفاری نطنزی

رحمت‌الله فیروزی‌پوربادی

لنجان محسن کوهکن علی یوسف‌پور و حسین رجایی‌ریزی (مرحله دوم)
کاشان و آران و بیدگل سید جواد ساداتی نژاد سید جواد ساداتی نژاد
فلاورجان سیدناصر موسوی لارگانی سیدناصر موسوی لارگانی
گلپایگان و خوانسار علی بختیار مسعود خاتمی

*استان البرز

حوزه انتخابیه نماینده فعلی منتخب
کرج عزیر اکبریان، محمد جواد کولیوند مهدی عسگری(اکثریت آرا)،فاطمه آجرلو و علیرضا عباسی(مرحله دوم)
ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان محمود بهمنی علی حدادی

*استان ایلام

حوزه انتخابیه نماینده فعلی منتخب
دهلران و دره شهر شادمهر کاظم زاده بهزاد علیزاده و صادق کرمی(مرحله دوم)
ایلام، ایوان و چرداول جلال میرزایی و سلام امینی علی‌اکبر بسطامی،‌سارا فلاحی

* استان بوشهر

حوزه انتخابیه نماینده فعلی منتخب
کنگان،دیر و جم سکینه الماسی موسی احمدی
دشتی و تنگستان سید کمال‌الدین شهریاری غلامحسین کرمی
بوشهر،گناوه ودیلم عبدالحمید خدری
دشتستان محمد باقر سعادت

ابراهیم رضایی

* استان تهران

حوزه انتخابیه نماینده فعلی منتخب
تهران،ری،شمیرانات،اسلامشهر و پردیس محمدرضا عارف ،علی مطهری، علیرضا محجوب،سهیلا جلودارزاده ،الیاس حضرتی،کاظم جلالی ، فریده اولادقباد، محمدرضا بادامچی، مصطفی کواکبیان ، سیده فاطمه حسینی ، ابوالفضل سروش، پروانه سلحشوری ، غلامرضا حیدری، فاطمه سعیدی، مهدی شیخ، علی نوبخت حقیقی، محمود صادقی ، محمدعلی وکیلی،پروانه مافی، بهروز نعمتی، فاطمه ذوالقدر، محمدجواد فتحی،طیبه سیاووشی شاه عنایتی، سیدفرید موسوی، احمد مازنی، محسن علیجانی زمانی،  داوود محمدی، محمدرضا نجفی، علیرضا رحیمی، عبدالرضا هاشم‌زایی
پاکدشت محمد قمی

فرهاد بشیری

شهریار،قدس و ملارد محمد محمودی شاه نشین حسین حق وردی
رباط کریم و بهارستان حسن نوروزی حسن نوروزی
ورامین و پیشوا سید حسین نقوی حسینی
دماوند و فیروزکوه قاسم میرزایی نیکو

سید احمد رسولی‌نژاد

*استان چهارمحال و بختیاری

حوزه انتخابیه نماینده فعلی منتخب
لردگان محمد خالدی حسین بامیری
شهرکرد اردشیر نوریان

احمد راستینه‌هفشجانی

بروجن

خدیجه ربیعی فرا دنبه

امیرقلی جعفری‌بروجنی
اردل و فارسان علی کاظمی باباحیدری قدرت‌الله حمزه‌شلمزاری

*استان خراسان جنوبی

حوزه انتخابیه نماینده فعلی منتخب
بیرحند و درمیان سیدمحمدباقر عبادی حسین خسروی‌اسفزار
فردوس،سرایان،طبس و بشرویه محمدرضا امیرحسنخانی مجید نصیرایی
نهبندان و سربیشه نظر افضلی مصطفی نخعی
قائنات و زیرکوه فرهاد فلاحتی سلمان اسحاقی

*استان خراسان شمالی

حوزه انتخابیه نماینده فعلی منتخب
بجنورد،مانه،سملقان،جاجرم و گرمه علی اکبری و علی قربانی
شیروان عبدالرضا عزیزی علی جدی
اسفراین هادی قوامی امان‌الله حسین‌پور

*استان خراسان رضوی

حوزه انتخابیه نماینده فعلی منتخب
تربت جام،تایباد و باخرز جلیل رحیمی جهان آبادی جلیل رحیمی جهان آبادی
کاشمر،بردسکن و خلیل آباد بهروز بنیادی

جواد نیک‌بین

مشهد و کلات سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی ، نصراله پژمان‌فر، محمدحسین حسین زاده بحرینی ، رضا شیران خراسانی و جواد کریمی قدوسی فاطمه رحمانی، محمدحسین حسین زاده بحرینی، جواد کریمی قدوسی، نصرالله پژمانفر، امیر حسین قاضی زاده هاشمی
تربت حیدریه،مه ولات و زاوه سعید باستانی محسن زنگنه
چناران و طرقبه محمد دهقانی نقندر حسین عباس‌زاده
گناباد و بجستان حمید بنایی محمدصفایی‌دلویی
سبزوار،جغتای،جوین و خوشاب حسین مقصودی و رمضانعی سبحانی فرد علی اصغر عنابستانی و

بهروز محبی‌نجم‌آبادی

نیشابور و فیروزه حمید گرمابی و هاجر چنارانی
فریمان،سرخس،بخش های احمدآباد و رضویه سید احسان قاضی زاده هاشمی سید احسان قاضی‌زاده‌هاشمی
قوچان و فاروج هادی شوشتری علی آذری
درگز عبدالله حاتمیان حسن رزمیان‌مقدم
خواف و رشتخوار محمود نگهبان سلامی اکبر احمدپور

*استان خوزستان

حوزه انتخابیه نماینده فعلی منتخب
بندر ماهشهر،امیدیه و هندیجان علی گلمرادی حبیب آغاجری
آبادان عامر کعبی،جلیل مختار، غلامرضا شرفی محمد مولوی، مجتبی محفوظی، جلیل مختار
رامهرمز و رامشیر اقبال محمدیان

ابراهیم متینیان

دزفول عباس پاپی زاده سید احمد آرایی
شادگان مجید ناصری نژاد مجید ناصری‌نژاد
مسجد سلیمان،لالی،هفتگل و اندیکا علی عسکرظاهری عبده‌وند
اهواز و باوی جواد کاظم نسب ،همایون یوسفی،علی ساری سیدکریم حسینی و مجتبی یوسفی(اکثریت آراء)، شبیب جویجری و احمد سراج(مرحله دوم)
اندیمشک فریدون حسوند فریدون حسوند
ایذه و باغملک هدایت اله خادمی عبدالله ایزدپناه
شوشتر و گتوند سهراب گیلانی
خرمشهر عبدالله سامری سید لفته احمدنژاد
بهبهان حبیب الله کشت زر
دشت آزادگان و هویزه قاسم ساعدی

قاسم ساعدی

شوش سید راضی نوری محمد کعب‌عمیر

* استان زنجان

حوزه انتخابیه نماینده فعلی منتخب
زنجان و طارم فریدون احمدی و علی وقف چی
ابهر و خرمدره محمد عزیزی
ماهنشان،ایجرود،دهستان‌های بوغداکندی و قلتوق سید مرتضی خاتمی سید مرتضی خاتمی
خدابنده احمد بیگدلی سید البرز حسینی

*استان سمنان

حوزه انتخابیه نماینده فعلی منتخب
شاهرود سیدحسن حسینی علی اصغر خانی
سمنان و مهدیشهر احمد همتی

عباس گلرو

دامغان ابوالفضل حسن بیگی

علی‌اکبر علیزاده‌برمی

گرمسار غلامرضا کاتب

اردشیر مطهری

*استان سیستان و بلوچستان

حوزه انتخابیه نماینده فعلی منتخب
ایرانشهر،سرباز،دلگان،فنوج،لاشار،بنت و آشار محمد نعیم امینی فرد عبدالناصر درخشان
خاش،نصرت‌آباد،میرجاوه و کورین علی کرد

اسماعیل حسین‌زهی

چابهار،نیک شهر و کنارک عبدالغفور ایران نژاد معین‌الدین سعیدی
زابل،زهک و هیرمند حبیب‌اله دهمرده و احمدعلی کیخا محمد سرگزی و حبیب‌الله دهمرده
زاهدان علیم یار محمدی و حسینعلی شهریاری فداحسین مالکی و

حسینعلی شهریاری

سراوان،سیب،سوران و زابلی محمد باسط درازهی ملک فاضلی

*استان فارس

حوزه انتخابیه نماینده فعلی منتخب
داراب و زرین دشت رضا انصاری محمدجواد عسگری
سروستان،کوار و خرامه داریوش اسماعیلی

عبدالعلی رحیمی‌مظفری

مرودشت محمدمهدی برومندی جلال رشیدی‌کوچی
لارستان،خنج و گراش جمشید جعفرپور

حسین حسین‌زاده

شیراز بهرام پارسایی ، فرج اله رجبی، مسعود رضایی و علی اکبری علیرضا پاک‌فطرت،روح‌الله نجابت، جعفر قادری، 

ابراهیم عزیزی

فسا محمد جواد جمالی حجت‌الله فیروزی
جهرم محمدرضا رضائی کوچی

محمدرضا رضایی‌کوچی

آباده و بوانات رحیم زارع رحیم زارع
نی ریز و استهبان اصغر مسعودی فرهاد طهماسبی
ممسنی مسعود گودرزی مجید انصاری
اقلید سید حسین افضلی مسلم صالحی
فیروزآباد،فراشبند،قیر و کارزین کوروش کرم پور حقیقی محمدمهدی فروردین
کازرون حسین رضازاده فریدون عباسی‌دوانی
لامرد و مهر

سید محسن علوی


سپیدان

علاءالدین خادم


*استان قزوین

حوزه انتخابیه نماینده فعلی منتخب
تاکستان بهمن طاهر خانی رجب رحمانی
بوئین زهرا روح‌الله بابایی صالح روح‌الله عباسپور
قزوین، آبیک و البرز داوود محمدی و سیده حمیده زرآبادی فاطمه محمدبیگی، لطف‌الله سیاه‌کلی

*استان قم

حوزه انتخابیه نماینده فعلی منتخب
قم علی اردشیر لاریجانی،مجتبی ذوالنوری و احمد امیرآبادی فراهانی احمد امیرآبادی‌فراهانی،مجتبی ذوالنوری و علیرضا زاکانی

*استان کردستان

حوزه انتخابیه نماینده فعلی منتخب
بیجار حمدالله کریمی حمدالله کریمی و علیرضا زندیان(مرحله دوم)
سقز و بانه

محسن بیگدلی

بهزاد رحیمی
سنندج و دیواندره مهدی فرشادان و سیداحسن علوی

محسن فتحی و مهدی فرشادان

قروه و دهگلان علی محمد مرادی

پرویز اوسطی

مریوان و سروآباد منصور مرادی شیوا قاسمی

*استان کرمان

حوزه انتخابیه نماینده فعلی منتخب
رفسنجان و انار احمد انارکی محمدی حسین جلالی
زرند و امیریه حسین امیری خامکانی

عفت شریعتی‌کوهبنانی

کهنوج، منوجان، رودبار جنوب، قلعه گنج و فاریاب احمد حمزه منصور شکراللهی
کرمان و راور محمدرضا پورابراهیمی داورانی،محمد مهدی زاهدی محمدرضا پورابراهیمی داورانی،محمد مهدی زاهدی
سیرجان و بردسیر شهباز حسن پور بیگلری حسن پوربیگلری
جیرفت یحیی کمالی پور

ذبیح‌الله اعظمی‌ساردویی

بم،ریگان،فهرج و نرماشیر حبیب الله نیک زاد پناه

موسی غضنفرآبادی

شهربابک علی اسدی مصطفی رضاحسینی‌قطب‌آبادی
بافت،رابر و ارزوئیه علی بختیاری صمدالله الله‌محمدی

*استان کرمانشاه

حوزه انتخابیه نماینده فعلی منتخب
کنگاور،صحنه و هرسین حسن سلیمانی
اسلام آباد غرب و دالاهو حشمت‌الله فلاحت پیشه مجتبی بخشی‌پور و نادر نادری
قصر شیرین،سرپل ذهاب و گیلان غرب فرهاد تجری

شهریار حیدری

کرمانشاه عبدالرضا مصری،سید قاسم جاسمی واحمد صفری محمد رشیدی  عبدالرضا مصری(اکثریت آراء)، ابراهیم عزیز و سلطان محمدی بابازیدی(مرحله دوم)
سنقر و کلیایی سید جواد حسینی‌کیا سید جواد حسینی‌کیا
پاوه،جوانرود،ثلاث باباجانی و روانسر و دهستان‌های سر قلعه و جیگران شهاب نادری

آرش زره‌تن‌لهونی

*استان کهگیلویه و بویر احمد

حوزه انتخابیه نماینده فعلی منتخب
کهگیلویه و بهمئی و چرام عدل هاشمی پور

سید محمد موحد

گچساران و باشت غلامرضا تاج گردون

غلامرضا تاج گردون

بویر احمد و دنا غلام محمد زارعی

مهدی روشنفکر

*استان گلستان

حوزه انتخابیه نماینده فعلی منتخب
گرگان و آق قلا نبی هزار جریبی و نورمحمد تربتی نژاد

رمضانعلی سنگدوینی وغلامرضا منتظری

مینودشت، کلاله، مراوه تپه و گالیکش شهرام کوسه غراوی

رضا آریان‌پور

آزادشهر و رامیان علیرضا ابراهیمی غلامعلی کوهساری
گنبد کاووس قرجه طیار

امامقلیچ شادمهر

کردکوی، ترکمن، بندرگز و گمیشان رامین نورقلی پور عبدالجلال ایری و رجب محمدآبادی(مرحله دوم)
علی‌آباد کتول اسدالله قره خانی رحمت‌الله نوروزی

*استان گیلان

حوزه انتخابیه نماینده فعلی منتخب
لنگرود مهرداد بائوج لاهوتی

پرویز محمدنژادقاضی‌محله

رشت غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی،جبار کوچکی‌نژاد و محمد صادق حسنی جوریابی

سید علیآقازاده‌دافساری،جبار کوچکی نژاد،محمدرضا احمدی

رودبار منوچهر جمالی سوسفی مهرداد گودرزوندچگینی
بندرانزلی حسن خسته بند احمد دنیامالی
صومعه سرا کاظم دلخوش اباتری
رودسر و املش اسدالله عباسی محمد صفری‌ملک‌میان
تالش و رضوانشهر محمود شکری

حسن محمدیاری

فومن و شفت محمد مهدی افتخاری

خلیل بهروزی‌فر

آستانه اشرفیه محمد حسین قربانی

محمدعلی رمضانی‌دستک

لاهیجان ذبیح نیک فر لیالستانی رسول فرخی‌میکال
آستارا

ولی داداشی

غلامرضا مرحبا

*استان لرستان

حوزه انتخابیه نماینده فعلی منتخب
خرم آباد و دوره محمدرضا ملکشاهی راد و محمد بیرانوندی

مرتضی محمودوند ومهرداد ویس‌کرمی

بروجرد علاءالدین بروجردی و عباس گودرزی

فاطمه مقصودی و عباس گودرزی

الیگودرز محمد خدابخش

محمد خدابخشی

دلفان و سلسله علی رستمیان یحیی ابراهیمی
دورود و ازنا مجید کیانپور

حسین گودرزی

پلدختر سید حمید رضا کاظمی

سید حمیدرضا کاظمی

کوهدشت الهیار ملکشاهی محمدرضا مبلغی

*استان مازندران

حوزه انتخابیه نماینده فعلی منتخب
نوشهر و چالوس قاسم احمدی لاشکی محمدعلی محسنی‌بندپی
قائمشهر، سوادکوه و جویبار عبدالله رضاییان و سیدعلی ادیانی کیوان مرادیان‌کوچکسرایی و کمال علی‌پورخنکداری
ساری

علی اصغر یوسف نژاد و محمد دامادی

منصور علی زارعی‌کیاپی و علی بابایی‌کارنامی

نور و محمود آباد علی اسماعیلی ولی‌الله فرزانه
بهشهر، نکا و گلوگاه علی محمد شاعری

غلامرضا شریعتی‌اندراتی

بابل علی نجفی خوشرودی و حسین نیازآذری

علی کریمی فیروزجایی و مهدی سعادتی بیشه‌سرس

بابلسر،فریدون‌کنار ولی الله نانواکناری

علی‌اصغر باقرزاده

آمل

عزت اله یوسفیان ملا

رضا حاجی‌پور
تنکابن، رامسر و عباس‌آباد شمس الله شریعت نژاد

سید شمس‌الدین حسینی

*استان مرکزی

حوزه انتخابیه نماینده فعلی منتخب
اراک،کمیجان و خنداب علی اکبر کریمی و سید مهدی مقدسی علی اکبر کریمی ومحمدحسن اصغری
خمین محمد ابراهیم رضائی علیرضا نظری
محلات و دلیجان علیرضا سلیمی علیرضا سلیمی
تفرش و آشتیان محمد حسینی سینا کمال‌خانی
شازند علی ابراهیمی محمود احمدی‌بیغش
ساوه و زرندیه محمد رضا منصوری

محمد سبزی

*استان هرمزگان

حوزه انتخابیه نماینده فعلی منتخب
بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر حسین هاشمی تختی نژاد، احمد مرادی و محمد آشوری تازانی احمد مرادی، محمد آشوری تازانی ومنصور آرامی
بندرلنگه،بستک و پارسیان ناصر شریفی احمد جباری
میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد سید مصطفی ذوالقدر

حسین رئیسی

*استان همدان

حوزه انتخابیه نماینده فعلی منتخب
ملایر احد آزادی خواه و مجمد کاظمی

هادی بیگی‌نژاد و احد آزادی خواه

بهار و کبودر آهنگ محمد علی پورمختار
همدان و فامنین حمیدرضا حاجی بابایی و امیر خجسته حمیدرضا حاجی بابایی و احمد حسین فلاحی
رزن حسن لطفی

حسن لطفی

نهاوند حسن بهرام‌نیا علیرضا شهبازی
اسدآباد اکبر رنجبرزاده

کیومرث سرمدی‌واله

تویسرکان محمد مهدی مفتح محمدمهدی مفتح

*استان یزد

حوزه انتخابیه نماینده فعلی منتخب
اردکان

محمدرضا تابش

محمدرضا دشتی‌اردکانی

یزد، اشکذر و بخش ندوشن و دهستان سورک  سید ابوالفضل موسوی بیوکی

محمدصالح جوکار

مهریز و بافق محمدرضا صباغیان بافقی محمدرضا صباغیان‌بافقی
تفت و میبد کمال دهقانی فیروزآبادی سید جلیل میرمحمدی‌میبدی

*اقلیت‌های مذهبی

حوزه انتخابیه نماینده فعلی منتخب
زرتشتیان سفندیار اختیاری کسنویه یزد

اسفندیار اختیاری کسنویه‌یزد

آشوریان و کلدانی یوناتن بت کلیا
ارامنه جنوب روبرت بگلریان

همایون سامه‌یح نجف‌آبادی

ارامنه شمال کارن خانلری
کلیمیان سیامک مره صدق

همایون سامه‌یح نجف‌آبادی

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی