امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۶۷۰۳
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۸
تعداد نظرات: ۱ نظر

معنای حملات ترامپ به سندرز و بلومبرگ/ترامپ از چه کسی می‌ترسد؟

دونالد ترامپ می‌گوید مناظره اخیر حزب دموکرات یک برنده قطعی داشت: “خودش” اما می‌توان ترس از پیشتازی برنی سندرز را در جای جای سخنرانی او دید
سرویس بین الملل خرداد- رامتین لطیفی: دونالد ترامپ در حالی که چهارشنبه به سفرهای انتخاباتی خود در غرب آمریکا ادامه می‌داد و با پروازهای پیاپی از شهری به شهر دیگر می‌رفت و در کمپین "حفظ آمریکای بزرگ” در میان طرفدارانش ظاهر می‌شد، اعلام کرد مناظره اخیر نامزدهای حزب دموکرات را به دقت دنبال کرده و با توجه به آن‌چه که در این مناظره دیده و همانطور که در توییترش نوشته به این نتیجه رسیده است که برنده این مناظره هیچ یک از نامزدهای دموکرات نبودند بلکه برنده نهایی خود اوست.

به گزارش خرداد، از این رو او به گفته خودش امروز خوشحال‌ترین و راضی‌ترین نامزد انتخابات است.
او همچنین پنجشنبه مانند یک نامزد پیروز که انتخابات را برده است وارد کمپینش در کلورادو شد و در سخنرانی‌اش گفت: ”نمی‌دانم مناظره دیشب را دیدید یا نه؟ برای من بسیار جذاب بود. مینی مایک(دونالد ترامپ مایکل بلومبرگ را به خاطر جثه کوچک و قد کوتاهش به طرز تحقیرآمیز مینی مایک خطاب می‌کند)نتوانست خوب ظاهر شود و من قصد دارم یک نامه برای او بنویسم و به او بگویم که مثل دونالد ترامپ ظاهر شدن کار آسانی نیست و کسی نمی‌تواند کاری را که من کردم تکرار کند، [خطاب به جمعیت]می‌تواند؟”.
ترامپ گریزی هم به مراسم اسکار زد و برد پیت، بازیگر مطرح و برنده اسکار را "بچه زرنگ” نامید، به دلیل این‌که زمانی که برد پیت برای دریافت جایزه اسکار نقش مکمل مرد روی صحنه آمد گفت:”به من گفته‌اند ۴۵ ثانیه بیشتر وقت ندارم که حرف بزنم، وقت کمی است اما سناتورها همین‌قدر وقت را هم از جان بولتون دریغ کردند که نتواند به عنوان شاهد علیه ترامپ در جلسه استیضاحش حرف بزند، پس من گله‌ای ندارم”. ترامپ همچنین از فیلم "انگل” که محصول کره جنوبی و فیلمی ضد سرمایه‌داری است و اسکارهای اصلی را از آن خود کرد لب به انتقاد گشود و گفت: "فیلمی از کره جنوبی و برنده اسکار؟ این دیگر چه شعبده‌ای است؟” و بلافاصله بعد از انتقاد از مراسم اسکار و تعریف و تمجید از نطق روان ۴۵ثانیه‌ای برد پیت به مناظره دموکرات‌ها و مایکل بلومبرگ گریز زد و گفت " اما فکر می‌کنم مینی مایک[بر خلاف برد پیت و دست اندرکاران فیلم انگل] روی صحنه [از استرس] احساس خفگی می‌کند” و در همین حال ترامپ دستش را به روی گلویش فشار داد و با صدایی خفه و نمایشی تحقیرآمیز اضافه کرد:”من نمی‌تواتم نفس بکشم”.

این رفتار ترامپ نشانه و روایت‌گر چه موضوعی است و با دقیق‌تر شدن در سخنان او چه چیزی دستگیرمان می‌شود؟

این‌طور که مشخص است دونالد ترامپ نیز مانند بسیاری از کارشناسان رقیب اصلی و نهایی یا بهتر بگویم خطرناک‌ترین رقیب خود را در میان دموکرات‌ها مایکل بلومبرگ می‌دانست چرا که بلومبرگ شبیه‌ترین نامزد به ترامپ در حزب رقیب است و ترامپ از اینکه بلومبرگ نتوانست در مناظره نامزدهای حزب دموکرات گلیم خود را از آب بیرون بکشد و کم فروغ ظاهر شد بسیار خوشحال و خرسند است. در مقابل اما می‌توان برداشت کرد که دونالد ترامپ هم به این نتیجه ضمنی رسیده است که باید به نظرسنجی‌ها و آن‌چه که در مناظره اخیر دیده‌ایم اعتماد کرد و به احتمال قریب به یقین رقیب نهایی‌اش در انتخابات برنی سندرز خواهد بود.
با رجوع به رفتارشناسی دونالد ترامپ در‌می‌یابیم زمانی او زبان به تحقیر و استهزا باز می‌کند که از حریف و رقیبش نقطه ضعفی دیده باشد و زمانی او در مورد رقیبش به صورت توامان با جدیت و عصبانیت سخن می‌گوید که احساس ترس و خطر کرده باشد.

از این رو می‌توان برداشت کرد که ترامپ کمی از عملکرد و محبوبیت و گفتمان برنی سندرز ترسیده و برخلاف اظهارنظرهای تحقیرآمیز و توام با پوزخندش در مورد بلومبرگ، در مورد سندرز با جدیت و عصبانیت اعلام کرد”به قصه‌ها و افسانه‌هایی که سندرز می‌گوید اعتماد نکنید، این‌ها تنها راه و روشی برای جذب رای است”.

ترامپ حتی با نگرانی واضح و عیانش تا این حد خود را در رقابت نهایی در کنار برنی سندرز روی صحنه مناظرات نهایی انتخاب تصور کرد که خطاب به روزنامه‌نگاران و خبرنگارانی که ادبیات و قدرت سخنوری و دایره واژگانش را در مقایسه با سندرز مسخره می‌کنند گفت: "آن‌هایی که حرف‌ها و جملاتی که من در مناظرات انتخاباتی سال ۲۰۱۶ در مقابل هیلاری کلینتون به کار بردم را مسخره کردند و از حرف‌های هیلاری کلینتون تعریف و تمجید کردند نمی‌دانند که اتفاقا من برای همان جمله‌ها و به خاطر همین ادبیات برنده شدم”.

می‌توان نتیجه گرفت نگرانی و ترس بعدی ترامپ مواجه شدن با سندرز روی یک صحنه و در کارزاری به نام مناظره نهایی است، جایی که شاید ترجیح می‌داد در مقابلش مایکل بلومبرگ با قد کوتاه کوتاهش بایستد تا بتواند با مینی مایک خطاب کردنش و به کاربردن جملات و عبارات کوچه بازاری و لات مأبانه نظرها را جلب کند اما در مقابل سندرز شاید نه تنها فرصتی برای این‌گونه حمله‌ها نداشته باشد بلکه باید به فکر استراتژی مناسبی برای دفاع از سیل انتقاداتی باشد که از جانب سندرز به سمتش آوار می‌شود.
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۴
0
0
لابی های اسراییل و عربستان و بالاتر. اون پوتین اشغال نمیذارن سندرز. ببره
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی