امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۶۸۷۶
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۷

گفت‌وگوی تلفنی وزاری خارجه ایران و ترکیه درباره کرونا

خرداد: محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و مولود چاووش‌اوغلو همتای ترکیه‌ای وی در تماسی تلفنی درباره آخرین تحولات مربوط به کرونا و راه‌های مقابله با آن گفت‌وگو کردند.

به گزارش خرداد به نقل از اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، وزاری امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و ترکیه عصر دوشنبه در گفت‌وگویی تلفنی آخرین تحولات مربوط به شیوع ویروس کرونا و در منطقه و راه‌های مقابله با آن و لزوم حفظ و تقویت مراودات مشترک با رعایت موازین بهداشتی و پیشگیرانه را مورد بررسی قرار دادند.
براساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در ایران به ۶۴ و تعداد افراد فوت شده به ۱۲ نفر رسیده است.
فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت و درمان ترکیه دوشنبه گفت: ترکیه با تمامی امکانات خودد در مبارزه با ویروس کرونا در کنار ایران است.
وی با اشاره به تعطیلی مرزهای زمینی، خط آهن و هوایی ترکیه با ایران گفت: به دلیل تشدید در تعداد مبتلایان ترکیه مرزهای خود را ایران را بطور موقت مسدود کرده ولی آنکارا با تمامی امکانات خود در کنار ایران است.
ویروس کرونا تاکنون دستکم ۷۹ هزار و ۳۰۰ نفر را در بیش از ۳۰ کشور مبتلا کرده است. این ویروس همچنین بیش از ۲ هزار و ۶۲۰ قربانی نیز گرفته است.
برچسب ها: ترکیه ، ایران ، کرونا
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی