امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۶۹۲۵
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۳

آخرین آمار رسمی جانباختگان و مبتلایان به کرونا در کشور

خرداد: رییس روابط عمومی وزارت بهداشت آخرین آمار مبتلایان و فوت شدگان کروناویروس در کشور را اعلام کرد.

به گزارش خرداد از ایسنا، دکتر جهانپور گفت: بررسی‌های انجام شده از روز گذشته تا پیش از ظهر امروز بروی موارد مشکوک کووید ۱۹ مشخص شد که تاکنون ۳۴ نفر ابتلای قطعی شان به کرونا، تایید شده است که از این تعداد ۱۶ نفر از استان قم، ۹ نفر استان تهران، یک نفر استان فارس، ۲ نفر استان مازندران، ۲ نفر استان گیلان، یک نفر نیشابور، دو نفر استان البرز و یک نفر جزیره قشم هستند.

وی همچنین گفت: از این ۳۴ نفر در روز‌های اخیر ۳ نفر فوت کردند و در مجموع ۹۵ تشخیص قطعی و ۱۵ نفر هم براثر این بیماری فوت کردند.

جهانپور در ادامه خاطرنشان کرد اغلب افرادی که در استان‌های دیگر به این بیماری مبتلا شدند یا از قم خارج شده و یا با شخصی از این استان در تماس بودند.

وی با تاکید این که امن‌ترین جا برای مقابله با کرونا و پیشگیری از بیماری کووید ۱۹ منازل و خانه‌ها و شهر خودمان است گفت: توصیه ما این است که از سفر‌های غیرضروری حتی درون شهری پرهیز کنیم به خصوص این توصیه برای افرادی است که تحت درمان دارو‌های سرکوبگر ایمنی هستند. اگر قرار باشد با تعطیل کردن شاهد این باشیم که تردد‌ها افزایش پیدا کند موجب می‌شود که شیوع تسریع شود و این امری پذیرفته شده نیست.

پور با بیان اینکه از این جمع ۳۴ نفره سه نفر جان خود را از دست دادند گفت: بنابراین آمار امروز و روز‌های اخیر ۹۵ تشخیص قطعی است نیز به دلیل ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

وی درباره استفاده از ماسک نیز گفت: استفاده از ماسک برای جمعیت عادی توصیه نمی‌شود و بنابر برخی از شواهد حتی ممکن است مخدوش کننده هم باشد. در مورد افراد پرخطر یا در معرض خطر که با افراد بیمار برخورد دارند مثل پرسنل درمانی، ماسک‌ها با اولویت استان‌ها و ارزیابی ریسک و میزان شیوع و حفظ تقدم، از طریق شبکه‌های بهداشتی درمانی توزیع می‌شود.

جهانپور با بیان اینکه در قم پک‌های حاوی ماسک، ژل‌های ضد عفونی کننده به همراه نکات بهداشتی توزیع خواهد شد. این در حالیست که بیش از ۷۰۰ هزار پک وارد شهر قم شده و باید امروز این تعداد رسیده باشد بنابراین توزیع هم آغاز شده است.

پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی