امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۷۱۰۲
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۷

آمریکا بنیاد حزب الله لبنان را تحریم کرد

خرداد: وزرات خزانه داری آمریکا ۳ شخص و ۱۲ نهاد لبنان را به دلیل همکاری با شبکه حزب الله در فهرست تروریست های جهانی قرار داد.

به گزارش خرداد ،براساس سایت وزارت خزانه داری آمریکا، دفتر کنترل سرمایه‌های خارجی این وزارتخانه روز چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که سه مقام مستقر در لبنان و 12 نهاد مستقر در این کشور را به علت ارتباط با بنیاد شهید و شبکه پشتیبانی حزب الله به عنوان تروریست‌های جهانی معرفی می‌کند. 
در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا هلدینگ اطلس به دلیل مالکیت یا تحت کنترل بودن بنیاد شهید و همچنین قاسم محمد علی بزی مقام ارشد هلدینگ اطلس و 10 شرکت وابسته به اطلس در این فهرست قرار گرفته‌اند. 
جواد نورالدین و شیخ یوسف عاصی نیز به مقامات بنیاد شهید مستقر در لبنان، طبق بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا در فهرست تروریست‌های جهانی معرفی شده‌اند. 
استیون منوچین رییس وزارت خزانه آمریکا می‌گوید: حزب الله لبنان از فروش کالاهای اساسی برای سلامت و اقتصاد مردم لبنان مانند اقلام دارویی و بنزین سود حاصل می‌برد. 
منوچین افزود: دولت ترامپ در کنار مردم لبنان ایستاده است و ما متعهد هستیم که برنامه‌های کسب و کار تأمین مالی تروریسم برای حزب الله را افشا و این گروه را باید پاسخگو اقدامات خویش کنیم.

منبع: ایرنا 
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی