امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۷۱۷۶
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۲

بررسی وضعیت هجوم ملخ ها به بوشهر

خرداد: سرپرست جهاد کشاورزی روز پنج شنبه با هدف بررسی آخرین وضعیت هجوم ملخ‌های صحرایی و مبارزه با آن‌ها وارد استان بوشهر شد.

به گزارش خرداد به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، عباس کشاورز در این سفر با بازدید از شهرستان دشتی از دسته جات ملخ ها و نحوه مبارزه با این پدیده بازدید خواهد کرد.

کشاورز در این سفر همچنین بازدید از باغ های کنار پیوندی شهرستان دشتی و چند واحد گلخانه ای را در برنامه دارد.

گفتنی است سرپرست وزارت جهاد کشاورزی پیش از این نیز اوایل دی ماه همراه با معاون رئیس جمهور به بوشهر سفر و چند طرح کشاورزی را افتتاح کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر نیز گفت: اکنون مبارزه با هجوم ملخ ها در راستای به حداقل رساندن آسیب مزارع در اولویت این سازمان قرار دارد.

محمدتقی منوچهری افزود: برای تحقق این مهم تاکنون ۲ اکیپ از استان های فارس و تهران همراه با هواپیمای سمپاش در استان بوشهر مستقر شدند.

وی یادآور شد: هجوم دوباره ملخ ها که از اواخر بهمن ماه امسال آغاز شده در مقایسه با سال قبل سه برابر شده ولی تمهیدات پیش بینی شده در این راستا جای نگرانی برای کشاورزان وجود ندارد.

منوچهری تاکید کرد: باتوجه به اینکه استان بوشهر یکی از کانون های ورود این ملخ ها به کشور است در صورت نگرفتن مبارزه جدی گستره هجوم ملخ ها به سایر استان ها نیز کشیده می شود که با هدف پیشگیری از این معضل برنامه های مناسبی در جریان سفر سرپرست وزارت جهاد کشاورزی برنامه ریزی خواهد شد.

وی یادآور شد: تاکنون ۴۲۵ هکتار از اراضی استان بوشهر در مقابل هجوم ملخ ها مورد سمپاشی قرار گرفته است.

برچسب ها: ملخ ، بوشهر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی