امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۷۱۹۳
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۴

مراسم تشییع مجلل یک دیکتاتور/تصاویر

خرداد: مراسم تشییع پیکر حسنی مبارک رئیس جمهور پیشین مصر به همراه مراسم رژه ارتش در قاهره برگزار شد.

به گزارش خرداد از  فرارو، در این مراسم که عبدالفتاح سیسی رئیس جمهور و دیگر سران کشور و لشکری مصر در آن حضور داشتند، به احترام مبارک سرود ملی نواخته و گلوله توپ شلیک شد.

مراسم تشییع پیکر حسنی مبارک بعد از نماز ظهر با حضور عبدالفتاح سیسی رییس جمهور و هیات هایی از چند کشور در مسجد المشیر قاهره آغاز شد و سپس برای خاکسپاری با هواپیمای نظامی به مقبره خانوادگی وی منتقل شد.

مقبره خاندان مبارک در زمینی به مساحت ۱۰۰۰ متر مربع قرار دارد و شامل ۳ ورودی است. احمد المسلمانی روزنامه نگار مصری در یکی از برنامه های چاپ اول خود خاطرنشان کرد: برای این قبرستان ۱۵ میلیون جنیه مصر هزینه شده است.

مقبره خانوادگی حسنی مبارک، شامل سالن هایی برای عرض تسلیت، استراحتگاه ها، و پارکینگ با دو ورودی با درب آهنی است، کف ها سنگفرش شده و ورودی های خارجی از آجرهای سرخ ساخته شده است و همچنین هر مقبره دارای یک دروازه بزرگ آهنی با شیشه بازتابی است و درمقابل آن درختان و گیاهان زینتی کاشته شده است. کف این مقبره پوشیده از فرش های قرمز ایرانی است، دیوارهای آن از سنگ مرمر است.
ریاست جمهوری مصر درپی مرگ حسنی مبارک به مدت سه روز در سراسر این کشور عزای عمومی اعلام کرد.

حسنی مبارک که تا پیش از بهار عربی در سال ۲۰۱۱ به مدت سی سال رئیس جمهوری مصر بود، روز سه شنبه در سن ۹۱ سالگی درگذشت.

پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی