امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۷۲۶۸
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۷

تراکم کامیون‌های صادراتی پشت مرزهای عراق

خرداد: رییس کمیسیون تسهیل صادرات غیرنفتی اتاق بازرگانی ایران با اشاره معطلی کامیون‌ها در مرزها اعلام کرد: تقریبا تمام مرزهای مشترک به دلیل ویروس کرونا متوقف شده‌اند، اما تراکم کامیون‌های صادراتی در مرزهای عراق بیشتر است.

به گزارش خرداد، «جمشید نفر» امروز (جمعه) در گفت‌ و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزود: باید جریان بهداشتی کرونا را رعایت کنیم تابه دنبال آن مرزها نیز در زمان کوتاه بازگشایی شود.

وی با بیان اینکه صادرات در ایران سیستماتیک و برنامه‌ریزی شده نیست، افزود: از قبل باید همه چیز را مدیریت کنیم؛ به این معنا که وقتی اعلام شد ۲۰۰ کامیون پشت مرزها متوقف شده‌اند، صادرکنندگان باید تا برطرف شدن ترافیک صبوری و سپس اقدام به ارسال محموله‌های صادراتی خود کنند.

به گفته رییس کمیسیون تسهیل صادرات غیرنفتی اتاق بازرگانی ایران، صادرکنندگان همچنان کامیون به مرزهای متوقف ارسال می‌کنند که این کار ترافیک پشت مرزها را بیشتر می‌کند.

نفر با بیان اینکه صرف تولید کالای باکیفیت برای صادرات کفایت نمی‌کند، گفت: مشکل اساسی این است که ساختار اقتصادی ما صادراتی نیست و ابزار آن نیز صادرات‌محور و برنامه ریزی شده نیست. برای اقتصاد صادرتی باید سیستم لجستیک و جاده‌ها همگی در خدمت صادرات باشد.

به گزارش ایرنا، پس از شیوع ویروس کرونا در کشور برخی کشورهای همسایه از جمله عراق، آذربایجان و افغانستان مرزهای خود را برای تردد مسافر و محموله‌های صادراتی تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام کرده‌اند.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی