امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۷۲۸۰
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۸

ناتو خواستار کاهش تنش‌ها در ادلب سوریه شد

خرداد: دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» از تمام طرف‌ها خواست تنش‌ها را در ادلب سوریه کاهش دهند.

به گزارش خرداد ،«اوانا لونگسکو» سخنگوی ناتو در مصاحبه با خبرنگار آناتولی اظهار کرد مولود چاووش‌اوغلو وزیر امورخارجه ترکیه و ینس استولتنبرگ دبیرکل این سازمان تلفنی با یکدیگر گفت وگو کردند.

لونگسکو گفت: استولتنبرگ در این گفت‌وگو حملات سوریه و روسیه به ادلب را محکوم کرده و از آنها خواست حقوق بین‌المللی را رعایت و از تلاش‌های سازمان ملل برای برقراری صلح حمایت کنند.

دبیرکل ناتو همچنین تاکید کرده است که تمام طرف‌ها باید تنش را کاهش دهند و اقدامی را که موجب وخامت بیشتر این وضعیت بسیار خطرناک و شرایط وحشتناک انسانی در منطقه می‌شود، انجام ندهند.

به گزارش ایرنا، استان ادلب در شمال غرب سوریه در هفته‌های اخیر شاهد درگیری‌های شدید بین نیروهای ارتش این کشور با تروریست های مورد حمایت برخی کشورهای خارجی به ویژه ترکیه برای آزادسازی آخرین پایگاه اصلی تروریست ها در سوریه است.

ادامه پیشروی‌های ارتش سوریه برای محاصره تروریست‌ها در آخرین پایگاه‌های خود در مناطق شمال غرب این کشور در استان‌های ادلب و حلب، تنش جدیدی را میان آنکارا و دمشق ایجاد کرده و ‌تنش‌های نظامی میان دو طرف را رقم زده است.

استان ادلب ۱۱ درصد از خاک سوریه را تشکیل می دهد و نیروهای سوری در ماه های اخیر بخش های زیادی از آن را آزاد کرده اند.
برچسب ها: ادلب ، سوریه
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی