امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۷۲۸۴
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۱

روسیه قاتل ناوهای هواپیمابر را از عرشه ناو جنگی هم آزمایش کرد

خرداد: روسیه برای نخستین بار موشک مافوق صوت خود به نام «تسیرکون» که هشت برابر صوت سرعت دارد وبه قاتل ناوهای هواپیمابر شهرت یافته است را از عرشه ناو جنگی آزمایش کرد.

به گزارش خرداد به نقل از ایرنا، موشک مافوق صوت تسیرکون از عرشه ناو جنگی آدمیرال گورشکوف در دریای بارنتز پرتاب شد. 

موشک جدید حدود ۵۰۰کیلومتر متر مسافت پیمود و به هدف تعیین شده در یکی از میدان های نظامی در شمال منطقه اورال روسیه اصابت کرد. 

یک مقام نظامی روس بدون ذکر نام به خبرگزاری دولتی تاس گفت:آزمایش موشک تسیرکون ادامه خواهد یافت و آن را در آینده از یک زیردریایی پرتاب خواهیم کرد.  

روسیه از دو سال پیش آزمایش موشک مافوق صوت جدید خود به نام تسیرکون را آغاز کرده است.

بر اساس گزارش رسانه های روسی، موشک مافوق صوت تسیرکون با سوخت جامد و رادار گریز، می تواند اهداف را در فاصله حدود ۵۰۰ کیلومتری نابود کند که تا ۸۰۰ کیلومتر نیز می تواند افزایش یابد.
اطلاعات مربوط به تسیرکون که به مراتب قوی تر از موشک های بالدار کالیبر استفاده شده درعملیات علیه گروههای تروریستی ضدسوری بشمار می رود، هنوز انتشار نیافته است.
قرار است پس از پایان مراحل آزمایش موشک تسیرکون، برخی زیردریایی های اتمی و ناوهای پیشرفته روسی از جمله زیردریایی هسته ای خاکسی و رزمناو اتمی پتر کبیر به این موشک های جدید مجهز شوند.
برچسب ها: روسیه ، تسیرکون
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی