امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۷۳۹۸
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۴

معترضان کنترل میدان الخلانی بغداد را به دست گرفتند

خرداد: یک مقام امنیتی عراق امروز شنبه اعلام کرد که معترضان پس از چند ساعت کشمکش، میدان «الخلانی» را در مرکز بغداد به کنترل خود درآودرند.

به گزارش خرداد ،تظاهرکنندگان این منطقه صبح امروز به دیوارهای بتنی حاشیه این میدان هجوم بردند و بعد از ظهر امروز این موانع را کنار زدند.
به گزارش السومریه نیوز به نقل از این منبع، معترضان پس از سقوط بلوک های بتونی با عقب نشینی نیروهای امنیتی به سمت «الوثبه» و به دست گرفتن کنترل میدان الخلانی به سمت الوثبه پیشروی کردند.

خبرگزاری الاخباریه نیز نوشته، معترضان در میدان الخلانی به سمت ماموران امنیتی حمله کرده، در زیر گذر «آزادی» و دیگر مناطق پیرامونی لاستیک آتش زدند، برق منطقه قطع شد.
در همین حال منابع عراقی خبر دادند که در درگیری معترضان با ماموران امنیتی در حوالی میدان الخلانی شش نفر از تظاهرکنندگان زخمی شدند.

میدان الخلانی در مرکز بغداد پایتخت از هفته گذشته به کانون درگیری معترضان و نیروهای امنیتی تبدیل شده است.

این درگیری ها تاکنون چهار کشته و دستکم ۲۰ زخمی برجا گذاشته است.

با وجود فروکش کردن اعتراضات در شهرهای جنوبی و شرقی، اعتراض ها در بغداد همچنان ادامه دارد.

استان های مرکزی، جنوبی و شرقی عراق از دهم مهر ۹۸ شاهد اعتراض های مردمی به بیکاری، فقر، نابرابری و فساد مقام های دولتی است.
برچسب ها: بغداد ، عراق
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی