امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۷۴۶۰
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۳
تعداد نظرات: ۱ نظر
خبرسازی برای پنهان کردن سرشاخه های اصلی

آقای صدا و سیما جریان از چه قرار است؟سرنخ مافیای ماسک در یک گزارش جعلی

حال سئوال اینجاست که چرا با چنین گزارشی و این ادعای کذب اذهان به اتحراف کشیده شده و قرار بوده کدامین دست های پنهان در مافیای احتکار دویست میلیون ماسک در پشت چنین خبرسازی پنهان شده و تمیز جلوه گر شود؟
سرویس سیاسی خرداد- رضا رئیسی: وزیر بهداشت شامگاه دیشب در نامه ای گلایه آمیز خطاب به رئیس جمهوری و رئیس شورای امنیت ملی از مافیای احتکار کننده 200 میلیون ماسک گفته و به انتقاد شدید از عملکرد برخی دستگاه ها و عدم همکاری با وزارت بهداشت به عنوان قلب تپنده و مغز متفکر مبارزه با کرونا پرداخت، جالب توجه آنکه روز گذشته شبکه ایران کالای صدا و سیما خبر از احتکار 5 میلیون ماسک توسط دیجی کالا را انتشار داده و در فضای این روزها این خبر به سرعت در رسانه های مختلف انعکاس گسترده یافت.

به گزارش خرداد، در نامه وزیر بهداشت خطاب به رئیس شورای عالی امنیت ملی، پس از آنکه وزیر گلایه می کند که با همه تلاش ها و پیش بینی شرایط نتوانسته بیش از 1 میلیون ماسک را تهیه و در اختیار شبکه بهداشتی کشو بگذارد، آمده است:« در ایامی که احتمال آلودگی مردم بدلیل عدم وجود اقلام حفاظتی و پیشگیرانه در خطرست ، این شبکه فرصت‌طلب بی‌انصاف از کجا خاطر جمعی دارد که اینگونه جسورانه روبروی مردم و مسئولین می‌ایستد و به راحتی اعلام می‌کند که دویست میلیون ماسک را می‌تواند ۲۴ ساعته با فلان قیمت در فلان جا عرضه کند ؟آیا رواست گروهی دل به دریای آلودگی جهت رهایی مردم بزنند و گروهی لباس و ماسک اینان و بیمارانشان را در انبارها برای سودجویی صد برابری و یا قاچاق به دیگر کشورها تلنبار کنند؟»

این نامه نه جعلی است و نه ادعای جنجالی یک فرد ناشناس و نامطلع است و نه در راستای اغراض و اهداف سیاسی و طیفی خاص، فرمانده عملیات مبارزه با کرونا در حادترین شرایط و در نقطه اوج نبرد با کرونا صراحتا و بدون هیچ پرده پوشی مستقیم سر اصل ماجرا رفته و با ادله مشخص و مستند طیفی را به احتکار 200 میلیون ماسک متهم می کند.

اتفاقی که نمی توان بر آن چشم پوشید و نه می توان منکر آن شد و نسبت به وجود یک مافیای کثیف در این شرایط ویژه و فوق العاده کشور شک و شبهه وارد کرد. باب هیچ احتمالی هم باز نیست و نمی توان گفت که ان شا الله گربه بوده!

اما نکته جالب توجه و عجیب آنست که همزمان با این تصریح صریح وزیر بهداشت بر وجود مافیای قدرتمند احتکار ماسک خبر احتکار 5 میلیون ماسک توسط یک شرکت معروف خدمات اینترنتی توسط شبکه ایران کالای صدا و سیمای جمهوری اسلامی پخش شده و بازتاب گسترده ای در رسانه ها و فضای مجازی می یابد اما جالب آنجایی است که این شرکت در بیانیه ای رسمی واکنش نشان داده و اعلام می کند:« صبح  امروز در حالی که همکاران عملیات ما، علی‌رغم نگرانی‌ شیوع ویروس کرونا، در حال آماده‌سازی و ارسال ماسک‌های سفارش گذاشته شده مشتریان دیجی‌کالا بودند، مامورین سازمان تعزیرات حکومتی به مرکز پردازش دانش مراجعه کردند و بدون توضیح ۳۴ هزار عدد ماسک فروخته شده به مشتریان دیجی‌کالا را جمع‌آوری کردند. در حالی که طبق صورت جلسه سازمان تعزیرات ۳۴ هزار ماسک موجود بوده است، این عدد در گزارش مغرضانه شبکه تلویزیونی ایران کالا، به دروغ ۵ میلیون عدد عنوان شد»

عنایت داشته باشید که فرق 34 هزار ماسک با 5 میلیون ماسک چیزی نیست که بتوان آن را به یک اشتباه سهوی و خطای انسانی ربط داد و به سادگی از کنار آن گذشت، به خصوص که منبع انتشار دهنده شبکه تلویزیونی رسمی بوده و در فضای پر التهاب این روزها پیرامون کرونا چنین آمار و ارقامی به شدت اذهان را مشوش و حواس ها را به سمت و  سوی خود جلب می کند.

حال سئوال اینجاست که چرا با چنین گزارشی و این ادعای کذب اذهان به اتحراف کشیده شده و قرار بوده کدامین دست های پنهان در مافیای احتکار دویست میلیون ماسک در پشت چنین خبرسازی پنهان شده و تمیز جلوه گر شود؟

آیا جریان و باندی که توانسته در چنین فضای پر التهاب و سختی 200 میلیون ماسک را احتکار کند؛ کاری که وزیر بهداشت و کل مجموعه دولت از عهده 1 میلیون آن بر نیامده، نمی تواند به این دست خبرسازی ها بپردازد؟ البته که با توجه به فیلترهای حاکم بر انتشار اخبار در صدا و سیما آنهم چنین خبری با این ابعاد، هیچ گاه یک فرد و یا طیف معمولی نخواهد توانست که اینگونه خبری را با طیب خاطر و راحتی انتشار دهد.

آقایان متولی امور اگر همین یک سرنخ را بگیرند البته که می توان به جاهای درستی رسید....
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۶
0
0
درود
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی