امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۷۵۷۴
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۴
تعداد نظرات: ۳ نظر
حاشیه ای بر نامه مثلا افشاگرانه احمدی نژاد!

اعتیاد ترک نشدنی محمود احمدی نژاد

نگاه عقلانی البته خیلی حرف ها دارد که بگوید اما نکته آنجاست که رفتارهای احمدی نژاد در این قالب و چارچوب ها نمی گنجد، او دوست دارد خود را مطرح کرده و در کانون توجهات باشد و اکنون کرونا و این شایعه جذابیت لازم برای هنرنمایی او را دارد، انگونه که دامن سرنا ویلیامیز داشت، تفکری که هشت سال مقدرات کشور را در دست داشت و سطح فکری و عملکردی او در همین حد است!
سرویس سیاسی خرداد: ششمین رئیس جمهوری تاریخ ایران مردی متفاوت از اسلاف خود بود و قواعد و مختصات مورد انتظار از یک سیاستمدار در این سطح و جایگاه را با رفتارهای خاص و رویکردهای ویژه خود به طور کلی دچار تغییر و تحول کرد، مظاهر متعددی را می توان در باب این رفتارورزی های نامتعارف و عجیب و غریب فهرست کرد اما همه این رویکردها و برون نمایی ها یک ریشه و پایه اساسی و یکسان داشت که هنوز که هنوز است در احمدی نژاد متبلور بوده و پایه اظهارات و رفتارهای این روزهای او نیز بر آن استوار است.

به گزارش خرداد، از همان زمان که احمدی نژاد با آن کاپشن خاص و لباس متفاوت خود خم شد و بند کفش هایش را بست تا زمانی که دستی به جیب گفت که لیست مفسدان را دارد تا بعدتری که در سازمان ملل برای صندلی های خالی سخن گفت و از هاله نور دور سرش دم زد تا بعدترها که دست در دست اسفندیار مشایی به وزارت کشور آمد تا او را ثبت نام انتخاباتی کند و این روزها که از سرنا ویلیامز تا مایکل جکسون به چهره های محبوب او تبدیل شده اند، محمود احمدی نژاد فارغ از هر هیاهو و غوغایی یک اصل مهم و رکن و رکین برای خود داشته، بهره گیری از هر فرصت ممکن، از هر اتفاق موجود، از هر رویدار برقرار ، برای طرح و عرضه خود به افکار عمومی و حضور در کانون توجهات داخلی و جهانی.

حال با این اوصاف سئوال اینجاست که اکنون چه چیزی در کانون توجهات داخلی و جهانی است و مردم بیش از هر چیزی به کدامین سمت و سو نگاه می کنند؟ پر واضح است که کرونا مهم ترین موضوع و دغدغه روز مردم ایران و جهان است و طبیعی است که احمدی نژاد با آن سابقه بر شمرده شده، نتواند نسبت به آن سکوت اختیار کرده و به این فرصت تکرار نشدنی چشم بپوشد.

احمدی نژاد که به تحولات مهم چند ماه اخیر فضای سیاسی و اجتماعی کشور از حوادث آبان ماه تا سقوط هواپیما و سپس انتخابات مجلس واکنشی نشان نداده بود، حالا نگذاشته و نه ورداشته و خطاب به دبیر کل سازمان ملل نامه نوشته که چه نشسته اید که ویروس کرونا ساخته و پرداخته قدرت های استعمارگر و سلاح بیولوژیک آنان است.....

نکته ای که البته ادعاها پیرامون آن هر از گاهی در این گوشه و آن گوشه جهان شنیده می شود اما تاکنون هیچ ادله محکم و روشنی پیرامون آن ارائه نشده و در قامت یک شایعه جذاب و نقل محافل و مجالس و گعده های خانوادگی و دوستانه باقی مانده و به نظر هم نمی رسد که بتوان به این سادگی ها آن را اثبات کرد و برای همیشه در مقام یک شایعه باقی خواهد ماند اما خوب جذابیت این را دارد که احمدی نژاد سکوت خود را شکسته و در نامه ای افشاگرانه! آنهم خطاب به دبیر کل سازمان ملل پیرامون آن داد سخن داده و  موعظه کند!

نگاه عقلانی به این اقدام البته می گوید که احمدی نژاد با کدام جایگاه و مرتبه به دبیر کل سازمان ملل نامه می نویسد؟ او نماینده کدام گفتمان و کدام طبقه مردم جهان و ایران و اصلا یک محل و منطقه است؟

نگاه عقلانی می گوید، با کدام قرائن و شواهد محکم و مستند و مرصوص آقای احمدی نژاد چنین ادعایی را در یک نامه رسمی مطرح می کند و مگر می شود به صرف چند گمانه و حدس و مقاله ژورنالیستی پیرامون یک موضوع آنهم با این حد از اهمیت حکم داد و خطاب به دبیر کل سازمان ملل نامه نوشت؟

نگاه عقلانی البته خیلی حرف ها دارد که بگوید اما نکته آنجاست که رفتارهای احمدی نژاد در این قالب و چارچوب ها نمی گنجد، او دوست دارد خود را مطرح کرده و در کانون توجهات باشد و اکنون کرونا و این شایعه جذابیت لازم برای هنرنمایی او را دارد، انگونه که دامن سرنا ویلیامیز داشت، تفکری که هشت سال مقدرات کشور را در دست داشت و سطح فکری و عملکردی او در همین حد است!

 

غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۳
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
1
0
میگویند اعتیاد جرم نیست و نوعی بیماری ست،
اعتیاد به کوبیدن فرزند ملت فکر نمیکنم فقط نوعی مریضی باشد.
بنظرم جرم مهمی دارید مرتکب میشوید....
حواستان باشد که در حال حاضر طرفداران احمدی نژاد از هر شخص دیگری بیشتر است.
پس خودتان را با آن ها مواجه نسازید.
رحبم اب منگل
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۳
1
0
همان بند کفش بستن احمدی نژاد از تمام دستاورد دولت اعتدال با ارزش تر است
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۴
1
0
احمدی نژاد صدای خفته ملتی است که زیر فشار رانتی چپ و راست دارند خفه می شوند
پس گوش دار ای هوشیار
زمان می گذرد و روسیاهی به ذغال می ماند
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی