امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۷۵۹۸
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۱
تعداد نظرات: ۲ نظر
از مسلمانان انگلیسی تا نقشه های موساد

از لیس زدن ضریح تا تصویر امام خمینی(ره) در کره ماه؛ داستان یک نفوذ

او در بخشی از اعترافات خود به طرحی اشاره می کند با عنوان طرح «ماهان»که ماموران موساد آن را به عوامل ساواک ارائه داده بودند تا از طریق آن با عملیات روانی و ایجاد انحراف مذهبی و سست کردن اعتقادات مردم در زمانی که انقلاب ایران به تدریج نضج می گرفت، این باورها دچار خدشه و آسیب شده و دامنه تحرکات مذهبی مهار شود.
سرویس سیاسی خرداد- رضا رئیسی: این روزها کلیپ اقدام نامتعارف دو نفر در حرم حضرت امام رضا (ع) در مشهد و حرم حضرت معصومه (س) در قم در فضای مجازی به سرعت دست به دست شده و همزمان با آن فردی چون مسیح علینژاد با آن سوابق مشعشع در تبلیغات منفی علیه جمهوری اسلامی با باز نشر این کلیپ ها به سوء استفاده تبلیغاتی علیه نظام پرداخته است.

به گزارش خرداد،در طول چند سده اخیر نمونه های فراوانی از نفوذ عوامل استعمار با پوشش دینی و ظواهر مذهبی در تاریخ تشییع داشته ایم که بعد از ده ها  خط و ربط اتصال و ماموریت ویژه این ماموران زبده برای تخریب باورهای اصیل دینی در قالب پوشش مذهبی هویدا شده و تعجب و بهت همگانی را در پی داشته که چگونه و با چه دقت و ظرافتی سال های سال افرادی ظاهر الصلاح با هدف مشخص و به شکل نامحسوس و زیر پوستی برنامه های تخریبی خود را به پیش برده و خود را باورمند و مخلص و معتقد به مقدسات و باورهای مذهبی نشان می دادند در حالیکه ماموریت آنان چیزی جز صدمه و ثلمه به ارکان مقدسات و باورهای ناب و اعتقادات مذهبی مردم نبوده است.

افرادی که در ادبیات امام راحل از آنان به عنوان آخوند انگلیسی یاد شده است و از حق نگذریم در کار خود حرفه ای و کاربلد بوده اند.

در ابتدای انقلاب و پس از بازداشت عوامل رژیم منحوس پهلوی و ماموران سازمان اطلاعات و امنیت کشور ملقب به ساواک، در اعترافات تلویزیونی مشاور امنیتی رئیس ساواک نکات جالب توجه ای مطرح شد.

او در بخشی از اعترافات خود به طرحی اشاره می کند با عنوان طرح «ماهان»که ماموران موساد آن را به عوامل ساواک ارائه داده بودند تا از طریق آن با عملیات روانی و ایجاد انحراف مذهبی و سست کردن اعتقادات مردم در زمانی که انقلاب ایران به تدریج نضج می گرفت، این باورها دچار خدشه و آسیب شده و دامنه تحرکات مذهبی مهار شود.

او در این اعترافات  پیرامون مختصات و نحوه عملکرد ساواک در این طرح، می گوید: این طرح برای سست کردن باورهای مردم با ترویج خرافات مذهبی عمل می کرد، چرا که بعدتر می شد خرافات را به سادگی رد کرد و به موازات آن اعتقادات مذهبی مردم نیز سست می شد. او تاکید می کند که این طرح در زمان نخست وزیری ازهاری اجرایی شد، او می گوید که دولت در آن زمان مبلغ بیست میلیون تومان در اختیار ساواک گذاشت و بخش عظیمی از این مبلغ به روحانی نماها داده شد تا در این مورد تبلیغ کنند.

او در مورد موارد اجرایی به خواب نما شدن یک روحانی اشاره می کند که در خواب امام رضا (ع) را می بیند که به او می گوید که به شاه کمک کنید..... اما جالب ترین بخش شاید جایی باشد که او تاکید می کند که یکی از اقدامات ساواک در این طرح القایی از سوی موساد، ترویج این اتفاق بود که عکس امام خمینی را در ماه دیدند و به ترویج این ادعا پرداختند.

در کنار موساد البته سرویس های جاسوسی انگلیس سابقه ای بس طولانی تر در این زمینه دارند و این روزها نیز برخی روحانیون نام آشنا مظهر ارتباطات خاص و القای عقاید دگم و متحجرانه و خرافی در بستر تشییع هستند که صادق شیرازی از چهره های نام دار آن به شمار می آید و جالب اینجاست که فردی که اقدام به لیس زدن ضریح مقدس امام رضا (ع) نمود و کلیپ او دست به دست شده و خانم علینژاد هم سریعا آن را بازتاب داده و رویش مانور داد، از مقلدان و ارادتمندان جناب صادق شیرازی است که تصاویر حضور او در محضر این روحانی هم پس از این اتفاق انتشار یافته است.

جال آنکه فردی که در قم و در کنار مضجع شریف حضرت معصومه دست به این اقدام زد نیز در کلیپی مدعی شده که این کار ضد انقلاب است و به آنها بده و بیراه می گوید و البته نمی گوید که چرا چنین اقدام نامتعارف و بی سابقه ای که هیچ پایه دینی و آداب زیارتی در آن نبوده و مسبوق به سابقه نیست آنهم در چنین فضایی که همه با حساسیت روی این موارد متمرکز هستند، انجام پذیرفته است؟؟!!

آیا می توان کوچکترین شک و شبهه ای از غرض مندانه بودن این اقدامات و ضد دینی بودن آن البته با نمایه مذهبی و شعاری مشاهده کرد؟ آیا خط و ربط این افراد با دست های پشت پرده و دشمنان قسم خورده هویدا خواهد شد؟

البته هر دو فرد دستگیر شده اند اما خوب است فراتر از این برخوردهای دفعی و آنی به ریشه ها و اهداف این جماعت مقدس نما اما بی دین و غرض مند توجه کرده و با آگاهی بخشی عمومی و خرافه زدایی مانع از نتیجه بخشی این دست اقدامات سخیف و جهت دار برای صدمه و آسیب به اعتقادات و باورهای مردم شد و ساحت دین حنیف را از این دروغ ها و عاریه های زاید پاک کرد.

 
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۲
محمد رضا
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۵
0
0
این حرفا قابل باور نیست اگر این آقا و امثال ایشون شلاق میخوردن و به زندان های طولانی مدت محکوم میشدن بله اینا راحت هر کاری میکنن این یعنی مورد تایید هستن واین تقبیح زبانی هم برا فریب مردمه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۳
0
0
شما دروغگویید اونا از خودتونن برای اینکه خودتونو تبرعه کنید به شیخ صادق نسبتشون میدین
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی