امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۷۷۷۲
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۱

حزب دمکرات کردستان عراق: ائتلاف‌ با سنی ها را حفظ می‌کنیم

خرداد: عضو حزب دمکرات کردستان عراق امروز سه شنبه اعلام کرد که گروه های کردی «ائتلاف‌ غیرعلنی» با احزاب سنی در باره مسایل مهم و تصمیم های سرنوشت‌ ساز در چارچوب عراق را حفظ می‌کنند.

به گزارش خرداد ،«ریبین سلام» در مصاحبه با «بغداد الیوم» با توصیف این ائتلاف به عنوان "غیرعلنی" گفت که این ائتلاف تفاهم های مشترک برای جلوگیری از تنها بودن در عرصه تصمیم گیری مقابل احزاب و گروه های شیعه از جمله در موضوع سرنوشت ساز تشکیل دولت است.

وی افزود که ائتلاف ما با سنی ها علیه دیگران یا سرنگونی دولت و نظام حاکم نیست؛ برخی از گروه های سیاسی سعی می‌کنند ما را متهم کنند، اما ائتلاف ما برای جلوگیری از تصمیم گیری یک جانبه در باره موارد مهم است.

این عضو حزب دمکرات کردستان عراق اظهار کرد که احزاب سیاسی تلاش داشتند با نخست وزیری «محمد توفیق علاوی»، وی را به گروه ها و جناح های دیگر تحمیل کنند.

مخالفت گروه های سیاسی و پارلمانی کرد و اهل سنت در کنار برخی جریان های شیعه سبب شد تا نشست رای اعتماد یکشنبه گذشته مجلس به کابینه علاوی حد نصاب لازم را کسب نکند.

علاوی ساعاتی بعد در نامه ای به رئیس جمهوری «برهم صالح» از نخست وزیری مکلف و تشکیل دولت کناره گیری کرد.

بر اساس قانون، رئیس جمهوری عراق باید در مدت 15 روز گزینه جایگزین علاوی را برای تشکیل کابینه معرفی کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی