امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۷۸۵۳
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۷
تعداد نظرات: ۳ نظر

خاطره جالب مسیح مهاجری از نظر مرحوم خسروشاهی نسبت به آیت الله هاشمی و احمدی نژاد

خرداد: مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی خاطره ای جالب از مرحوم خسروشاهی را درباره آیت الله هاشمی و محمود احمدی نژاد انتشار داده است.


به گزارش خرداد،مسیح مهاجری در روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:مرحوم خسروشاهی برای انتشارات مقالات خاص خود که شاید مجالی برای انتشار آنها در جای دیگری نمی‌یافت، با من تماس می‌گرفت و این قبیل مقالات که زیاد هم بودند در روزنامه جمهوری اسلامی چاپ می‌شدند. علاوه بر این، مطالب و مقالات کوتاهی هم می‌فرستاد که به خواست خود او با نام مستعار در روزنامه چاپ می‌شدند و غیر از من و او کسی از آن‌ها مطلع نبود.

کتابهایش را هم همیشه برایم می‌فرستاد که معمولاً در روزنامه معرفی می‌شدند. آخرین‌بار، چند جلد کتاب خاطرات خود از بزرگان نظام را برایم فرستاد و درباره آنها تلفنی با من صحبت کرد.

من از میان آنها کتاب «خاطرات مستند سیدهادی خسروشاهی درباره آیت‌الله هاشمی رفسنجانی» را برای مطالعه انتخاب کردم که در مقدمه آن نوشته است:
«آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، یکی از مظلوم‌ترین شخصیت‌های مبارز تاریخ معاصر ایران است... شصت سال مبارزه و تلاش و خدمت و... با انبوهی از تخریب‌های ناجوانمردانه مدعیان ولایت‌مداری – به اضافه عناصر مشکوک لیبرال و سکولار مدعی آزادیخواهی – پاداشی نبود که سزاوار او باشد... و بی‌شک این امر، نه از لحاظ شرعی، و نه از لحاظ انسانی – اخلاقی قابل قبول نبود... اخلاق و انسانیتی که متأسفانه در هشت سال حکومت بی‌لیاقتان فرقه منحرف و دارندگان اندیشه‌های موهوم و عناصر بی‌تجربه و قدرت‌طلب و خودمحور، با ریاست فردی که در عمل نشان داد صلاحیت احراز مقام دوم کشور را نداشت، از بین رفت و عملکرد دوره دوم سلطه دیکتاتورمآبانه او روشن نمود که ادعای پیروی از ولایت و رهبری، پوشش عوام‌فریبانه، برای گسترش سلطه و قدرت‌یابی بیشتر بود.»
من هنوز مشغول مطالعه این کتاب بودم که دست تقدیر، ابن‌بطوطه زمان ما را از ما گرفت و ما را دچار حسرت کرد. حشره‌الله مع اولیائه.
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۳
آرش
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۵
0
0
چرا کسی نمی گوید اولین مخربان چهره هاشمی همین اصلاح طلبان عزیز که امروز داعیه حمایت از او را دارند هستند
رحیم اب منگل
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۵
0
0
ابن بطوطه یا ابو هریره
Haj Ghasem Solaimani
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
0
0
مظلوم اصلی این ملت و انقلاب است که رحیم مشاعی و مهدی هاشمی و فایزه هاشمی و بقایی به آن مسلط می شوند و روزنامه جمهوری اسلامی که زمانی نه چندان دور خاطرات رزمندگان اسلام را درج می کرد و به همین دلیل هم محبوب بود .شد بلندگوی مهدی هاشمی و فایزه هاشمی (عاشق ب‌هاییان )اینقدر کوته بینی مایه تعجب و حیرت است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی