امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۷۸۶۹
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۴
تعداد نظرات: ۴ نظر
به جای بهانه گیری در راه نیکی گامی برداریم

حرکات موزون کادر پزشکی طراوش امید در اوج خستگی/به جای بهانه جویی همنوای زندگی باشیم

آن پرستار و پزشک و نیروی امدادی که اینگونه در مقابل دوربین حرکات موزون می کند، نه از سردلخوشی و بیعاری نه از سر راحتی و ولنگاری که در میانه درد و بحبوحه نبرد اینگونه از خود مایه می گذارد و پیام می دهد که ای مردم ای مردم ایران من به نمایندگی از شما در خط مقدم نبرد با ایمان و روحیه حاضرم و قرار نیست واداده و کنار بکشم.
سرویس اجتماعی خرداد: در روزهای پر التهاب و پر استرس و پر فشاری که بواسطه حضور بی دعوت ویروس منحوس در کشورمان سپری می کنیم، بی گمان هیچ چیزی همانند هنرنمایی خودجوش پیشقراولان میدان نبرد، دلاوران خط مقدم و  ایثارگران مبارزه با کرونا نمی تواند و نمی توانست حال ما مردم را خوش و امید را زنده کند

به گزارش خرداد، ما مردمان ایرانی کم بحران و مخاطره ندیده ایم، شاید هیچ ملتی در جهان همانند ما ایرانیانان در طول این چند دهه آماح جملات و منازعات و فشارها نبوده اند، از جنگ تحمیلی که یک دنیا از شرق تا غرب گیتی روبروی ما صف آرایی کرد تا تحریم ها و مضایق چند دهه اخیر و بلایای طبیعی که در این مدت بارها و بارها بر سر ما از زلزله گرفته تا سیل آوار شده است.

شاید هر ملت و کشور و نظامی بود با یک چندم اینها از پا درآمده و مضمحل می شد اما ما هنوز ایستاده ایم به رزم پابرجا هنوز مانده ایم برای فرداهایی که از پس تاریکی ها، نورتابیده و روشنایی بر ما مستولی شود، ما ملت امید و انتظار و ایستادگی هستیم.

اما رمز این ماندگاری از ایمان محکم و امید مطلق و روحیه بی مثال ما مردم نشات می گیرد، مردمی که در اوج بحران به جای وادادن به دل ماجرا می زنند و این بار هم در مبارزه با ویروس مهلک و خطرناک کرونا بازهم ما مردمان شوخ طبع و خونگرم ایرانی به جنگ غول چند سر کرونا رفته ایم.

ما بیرون ماندگان با چالش لبخند و آنان در نقطه صفر مرزی جدال با دشمن ویروسی در بحبوحه تلاش های سخت و نفس گیر، همت بلند می دارند و شادی را به قلب ناامیدی تزریق می کنند و گرانیگاه مرکزی دشمن را هدف می گیرند.

عده ای از بیرون خرده می گیرند که چه وقت این کارهاست چه وقت حرکات موزون است و این چه حرکات و سکنات و وجناتی است؟!

آن پرستار و پزشک و نیروی امدادی که اینگونه در مقابل دوربین حرکات موزون می کند، نه از سردلخوشی و بیعاری نه از سر راحتی و ولنگاری که در میانه درد و بحبوحه نبرد اینگونه از خود مایه می گذارد و پیام می دهد که ای مردم ای مردم ایران من به نمایندگی از شما در خط مقدم نبرد با ایمان و روحیه حاضرم و قرار نیست واداده و کنار بکشم.

در چنین شرایطی چه جای خرده گیری و بهانه جویی از این اقدام و حرکت است؟ مصلحت در نگاه متشرعان ما کجا قرار می گیرد؟ از اساس به هنگامه ای که پوشش این افراد کامل و بدور از هر گونه بدن نمایی است به لحاظ شرعی هم نمی توان ایراد خاصی را بر آن متصور بود که با توجه به جمیع جهات و نکات مثبت این حرکت به نظر با یک خوانش پوبای فقهی  و به روز اجتهادی نمی تواند منعی و عتابی هم داشته باشد.

در این روزهای سخت و نفس گیر غلبه بر کرونا جز با همت همگانی با هم پذیری و همنوایی و همدلی جمعی با هر دیدگاه و سلیقه ای ممکن و میسر نخواهد بود و حرکات بدیع و متهورانه و نوع دوستانه و مخلصانه ای که از سوی کادر درمانی و پزشکان ایرانی در این روزها شاهدیم، نه فقط نیازمند نگاه اینچنینی است که شایسته تقدیر بسیار و تشکر فراوان است و بس.
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۴
عشقعلی
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
0
0
کار اشتباه را توجیه کردن درست نیست والسلام.درزمان دفاع مدافان رقاصی میکنند یا دعا من اگر سرما خوردگی ساده هم داشتم ودرمقابل من با آن لباس ها حرکات موزون انجام میدادند فکر میکردم موجودات فرا زمینی حمله کرده اند و سیستم ایمنی ام قفل میشد خلاص.
ستار
United States
|
۱۹:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۹
0
0
اولین کسی که رقصید شیطان بود .خدایا مارا از این شیاطین دور کن.
جلوه ی اسلام را درست به جهانیان نشان بده.
این بی غیرتان را اقا بالا سر ما قرار نده
.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
0
0
رقص حرام است ،اما حرکات موزون فقط برای روحیه بخشی است و جنبه لهو و لعب ندارد.البته انشاءالله که با دید مثبت به آن نگاه کنیم
محمود
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
0
0
وماهم حتماگوشاموندرازه که ندینیم تدویج این حرکات موزون برای عادی سازی رقصهای مختلط است
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی