امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۸۰۶۰
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۷

روسیه: حضور ناوهای خارجی به امنیت تنگه هرمز کمک نمی کند

خرداد: سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه با ابراز نگرانی از اوضاع امنیتی در تنگه هرمز اعلام کرد که حضور ناوهای خارجی در این تنگه به امنیت منطقه کمک نمی‌کند.

به گزارش خرداد به نقل از ایرنا، ماریا زاخارووا روز جمعه در نشست هفتگی در وزارت امور خارجه روسیه گفت که روسیه وضعیت خلیج فارس و تنگه هرمز را ناارام می داند و معتقد است که نظارت مشترک کشورهای اروپایی که با حضور ناوهای خارجی در این آبراه همراه است، به کاهش تنش ها در منطقه کمک نمی کند.

اواخر ماه ژانویه گذشته، فرانسه، آلمان، بلژیک، دانمارک، یونان، ایتالیا، هلند و پرتغال اعلام کردند که از ایجاد گروه اروپایی برای نظارت دریایی بر تنگه هرمز موسوم به EMASOH حمایت می کنند. 

 زاخارووا گفت: ما وضعیت این منطقه (خلیج فارس و تنگه هرمز) را ناآرام می دانیم. در همین حال حضور اضافی ناوهای خارجی در این پهنه آبی به کاهش تنش ها کمک نمی کند و برعکس عامل تنش آفرین اضافی بوجود می آورد. 

مقام روس ادامه داد: ما بر این باوریم که وضعیت پیش آمده بر اثر تشدید برخی مسائل بوجود آمده است. ما خواهان آن هستیم که همه کشورهای علاقه مند به کاهش تنش ها و تحکیم ثبات منطقه ای پیشنهاد روسیه را بررسی کنند که شامل برقراری گفت وگوها برای ایجاد سیستم امنیت جمعی در منطقه خلیج فارس می شود. 
برچسب ها: روسیه ، تنگه هرمز
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی