امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۸۳۷۷
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳

روایت فرمانده سنتکام از تدابیر تازه آمریکا برای مقابله با تهدیدات ایران

خرداد: رئیس فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا با مطرح کردن ادعاهایی علیه نقش ایران در منطقه گفت که آمریکا قصد دارد سامانه‌های دفاعی بیشتری را برای حفاظت از خود در برابر "حملات بالقوه‌ از جانب ایران" به عراق وارد کند.

به گزارش خرداد از  ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، کنت مک‌کنزی رئیس فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در جلسه استماع کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا گفت: ما در حال وارد کردن سامانه‌های دفاع هوایی و سامانه‌های دفاع موشکی بالستیک به عراق هستیم تا به به طور ویژه از خود در برابر حمله بالقوه دیگری از جانب ایران حفاظت کنیم.

پیش از این طی سال جاری، پنتاگون[وزات دفاع آمریکا] اظهار کرده بود که به دنبال کسب اجازه عراق است تا سامانه‌های ضد موشکی برای "دفاع بهتر از نیروهای آمریکایی" در پی حمله ایران به پایگاه نظامی آمریکا در عین‌الاسد عراق، به این کشور وارد کند.

بر اساس این گزارش، مک‌کنزی همچنین در این جلسه مدعی شد: در فرماندهی مرکزی، ما می دانیم تا زمانی ایالات متحده آمریکا فشارهای دیپلماتیک و اقتصادی علیه ایران را اعمال می‌کند، نیروهای مشترک باید با حضور و موقعیت خود از استفاده قدرت نظامی ایران در برابر اجرای این  فشارها، جلوگیری کند.

این فرمانده ارشد آمریکایی علاوه بر مطرح کردن این که «حضور ما سیگنال روشنی در مورد توانایی های ما و اراده ما برای دفاع از شرکا و منافع ملی ایالات متحده می فرستد»، بیان کرد: هدف آتی سنتکام استقرار نیرو در منطقه با قابلیت عملیاتی در رسیدن به جلوگیری مداوم از حکومت ایران و انعطاف پذیری در برابر تهدیدات آینده آن است.

برچسب ها: سنتکام ، آمریکا ، ایران
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی