امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۸۵۹۰
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۱

امیر حیدری: ارتش ضد عفونی معابر و خیابان‌های سراسر کشور را در دستورکار قرار داد

خرداد: فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: ارتش با تشکیل قرارگاه جهادی مبارزه با ویروس منحوس در تمامی شهرهای کشور ضد عفونی و رفع آلودگی معابر و خیابان ها را در دستور کار خود قرار داد.

به گزارش خرداد، امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: با توجه به گسترش  ویروس منحوس کرونا، براساس نیاز قرارگاه جهادی مبارزه با ویروس منحوس کرونا به افزایش تجهیزات ضدعفونی کننده، مهندسین توانمند صنایع شهید زرهرن توانسته اند سه دستگاه خودروی جدید ضدعفونی کننده با قابلیت های مطلوب رفع آلودگی طراحی و تولید کنند که این تجهیزات در روزهای آتی معابر و اماکن عمومی شهر را کاملا ضد عفونی خواهند کرد.

وی افزود: پروژهای ضد عفوتی کننده با نام "رازی" در مرکز ساخت، تولید و بهینه سازی شهید زرهرن نیروی زمینی ارتش در کمترین زمان ممکن طراحی و تولید شد. دو دستگاه از این تجهیزات که بر روی خودروی سبک تجهیز شده اند دارای قابلیت پاشش بالغ بر ۲۰ متر و یکی دیگر نیز بر روی خودروی سنگین تجهیز شده دارای ظرفیت ۱۵ هزار لیتر و دارای قابلیت پاشش بیش از ۳۰ متر است که اماکن و خیابان های شهری را ضد عفونی خواهند کرد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش خاطر نشان کرد: ارتش از اولین روزهای شیوع ویروس کرونا با تشکیل قرارگاه جهادی مبارزه با ویروس منحوس در تمامی شهرهای کشور ضد عفونی و رفع آلودگی معابر و خیابان ها را در دستور کار خود قرارداد و همچنین با در اختیار گذاشتن بیمارستا های «هاجر» و «خانواده» نقش موثری در کنترل و درمان بیماری کرونا داشته است.

وی همچنین افزود: قرارگاه جهادی مبارزه با ویروس کرونا، بیمارستان سیار ۵۰ تختخوابی را در شهر مقدس قم دایر کرده است و علاوه بر درمان، مواد ضد عفونی کننده را نیز به صورت رایگان در اختیار مردم شهرک پردیسان می گذارد.

امیر حیدری با اشاره به ضد عفونی کردن معابر و اماکن عمومی شهرها اظهار کرد: در تمامی شهرها موضوع ضد عفونی کردن اماکن توسط قرارگاه جنگ نوین نزاجا انجام می شود؛ همچنین طی چندین مرحله معابر، خیابان ها، اماکن عمومی و دولتی شهرمقدس قم تحت عنوان عملیات حضرت علی ابن ابی طالب(ع) انجام شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی