امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۸۶۴۹
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۵

فوری/ پایگاه التاجی آمریکا هدف 33 موشک کاتیوشا قرار گرفت

خرداد: منابع عراقی از حمله مجدد به پایگاه نظامی التاجی خبر دادند. این دومین حمله طی یک هفته گذشته به این پایگاه است که میزبان شماری از نظامیان آمریکایی است.


به گزارش خرداد از  ایرنا، تلویزیون «العهد» ارگان خبری گروه مقاومت عصائب اهل الحق (شیخ قیس الخزعلی) لحظاتی قبل در خبری فوری اعلام کرد که پایگاه التاجی که بخشی از نیرو‌های آمریکایی در آن مستقر هستند در معرض حملات با کاتیوشا قرار گرفت.

گفته می‌شود در جریان این موشک باران ۳۳ کاتیوشا به سمت پایگاه امریکایی شلیک شده است

این رسانه به حجم خسارات‌های انسانی و مادی در این پایگاه در نتیجه این حمله راکتی اشاره‌ای نکرده است.

بر اساس اعلام برخی منابع عراقی نیرو‌های امنیتی این کشور ۲۳ موشک کاتیوشا را نیز قبل از شلیک به سمت پایگاه امریکایی شناسایی و کشف کرده اند.

چهارشنبه شب گذشته از جنوب منطقه «الراشدیه» در حومه شهر بغداد چندین راکت به سمت پایگاه نظامی التاجی (محل استقرار نیرو‌های ائتلاف موسوم به ضد داعش) در حومه شمالی پایتخت شلیک شد.

در جریان این حمله بیش از ۱۰ راکت کاتیوشا به پایگاه نظامی التاجی در شمال بغداد اصابت کرد که منجر به هلاکت ۲ تن از نظامیان تروریست آمریکایی و یک نظامی بریتانیایی شد و حداقل ۱۲ تن دیگر نیز زخمی شدند.

براساس اطلاعات به دست آمده، حملات مشکوک چهارشنبه شب به پایگاه نظامی التاجی با یک خودروی (کیا مدل بانکو) که سکوی پرتاب راکت‌ها را حمل می‌کرده صورت گرفت و برخلاف ادعا‌های آمریکایی ها، گروه‌های مقاومت مسئولیت حمله به این پایگاه را نپذیرفتند.

پایگاه نظامی التاجی در ۲۷ کیلومتری شمال بغداد و نزدیکی مرز‌های جنوب استان صلاح الدین واقع شده و آمریکایی‌ها حضور خود را در این پایگاه با هدف آموزش نظامیان عراقی توجیه کرده اند؛ منطقه التاجی دروازه شمالی برای ورود به شهر بغداد محسوب می‌شود و جاده راهبردی مرکز - شمال از حومه آن می‌گذرد.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی