امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۸۶۵۱
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۹

در جلسه کرونایی فرماندهای عالی نیروهای مسلح چه گذشت

خرداد: وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با حضور در قرارگاه بهداشتی و درمانی امام رضا(علیه السلام) نیروهای مسلح گزارش کاملی از اقدامات، ظرفیت ها و توانمندی های وزارت دفاع جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا ارائه کرد.

به گزارش خرداد به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، نشست قرارگاه بهداشتی و درمانی امام‌ رضا (ع) در نیروهای مسلح برای پیشگیری ومقابله با ویروس‌کرونا در ستاد کل نیروهای مسلح به ریاست سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و با حضور وزیر دفاع ، فرماندهان ارتش، سپاه، ناجا، معاونین‌ ستاد کل نیروهای مسلح، رئیس سازمان پدافند غیر عامل، رئیس سازمان بسیج مستضعفین، رئیس اداره بهداشت و درمان ستاد کل نیروهای مسلح و رئیس مؤسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت در محل این ستاد برگزار شد.

در این نشست وزیر دفاع با ارائه گزارش کاملی از توانمندی ها، ظرفیت ها و اقدامات و فعالیت های شبانه روزی وزارت دفاع جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: وزارت دفاع آمادگی دارد در راستای تحقق مصوبات قرارگاه بهداشتی و درمانی امام رضا (علیه السلام) نیروهای مسلح اقدامات لازم را در اسرع وقت عملیاتی  نماید.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح در پایان جلسه قرارگاه بهداشتی و درمانی امام رضا(ع)، گفت: ظرف یک هفته تا ده روز آینده همه مردم ایران یک بار از طریق فضای مجازی یا بصورت تلفنی یا در صورت لزوم حضوری مورد رصد قرار می گیرند.

وی افزود: افرادی که مشکوک نیستند با رعایت بهداشت و موازین و پروتکل ها در منزل می ‌مانند و مشکلی نیست و موارد مشکوک در یک سری مراکز مقدماتی مورد معاینه قرار می‌گیرند و ما تا ۱۰۰۰ مورد درمانگاه ثابت یا سیار به بخش کشوری افزوده می شود و کمک می‌کنیم این رصد و معاینه بالینی کامل صورت بگیرد و مواردی که باید به سمت بیمارستان بروند با تمام توان در خدمت خواهیم بود.

سرلشکر باقری تصریح کرد: کمیته انتظامی-امنیتی ما به‌همراه وزارت کشور و استانداران روال خلوت کردن جاده‌ها، خیابانها، فروشگاه‌ها را با تصمیم ملی که اتخاذ شده انجام می‌دهند و این کار ظرف ۲۴ ساعت آینده سازماندهی می‌شود.

رئیس قرارگاه بهداشتی درمانی امام رضا(ع) اظهار داشت: من لازم می دانم از ملت عزیز خواهش کنم به توصیه‌ها و درخواست‌های وزارت بهداشت عمل کنند و با کمکی که میکنیم و ماندن در منزل، زنجیره انتقال بیماری را قطع کنیم و اگر زنجیره قطع نشود کنترل بیماری سخت خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی