امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۸۷۵۸
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۱

در بحبوحه کرونا؛ حضرات فوتبالیست و سلبریتی کجا تشریف دارید؟

سرویس اجتماعی خرداد: کرونا مصیبت و درد و رنج با خود آورده اما در عین حال نکات مثبت و فوایدی هم داشته است، من جمله آنکه در طول چند سال گذشته به دلایل مختلف و اتفاقات متفاوت جو ناخوشایندی نسبت به پزشکان و کادر درمانی در جامعه ما شکل گرفته بود که با شیوع کرونا و رشادت و ایثار و از خودگذشتگی که کادر درمانی از خود به نمایش گذاشت آن بار منفی نیز شسته شده و رفت اما برخی قشرها هم در این میان نمره منفی تازه ای به کارنامه خود افزوده اند.

به گزارش خرداد، در حالیکه کرونا در سراسر جهان مشغول جولان و شیوع تند و تیز است و همه جوامع را کم یا زیاد درگیر در تبعات خود کرده است، واکنش های برخی چهره ها و افراد جالب توجه و شایسته تامل است و جز تقدیر و تحسین بر نمی انگیزد و در مقابل عده ای هم با سکوت خود مایه تعجب و بهت هستند.

کریستیانو رونالدو ابر ستاره فوتبال جهان که خودش نیز بواسطه مثبت شدن تست کرونای یکی از بازیکنان یوونتوس در قرنطیه به سر می برد در اقدامی جالب توجه، تمامی هتل های CR7در پرتغال را تبدیل به بیمارستان کرونا کرده و گفته است که در این مدت نیز حقوق کارمندان را بدون هیچ تغییری پرداخت خواهد کرد.

در خبری جالب توجه به خصوص برای ما ایرانی ها کارگردان و بازیگر چینی که رتبه 38 در میان سلبریتی های چین را داراست کمک شایان توجهی برای مردم ایران ارسال کرد.

به گفته سفیر چین در ایران، زوژنگ کارگردان و بازیگر مشهور چین، معادل ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار معادل ۱۵ میلیون یوان به منظور کمک به مردم ایران برای مقابله با ویروس کرونا اهدا کرده است. این اهدایی شامل ۵۰۰ دستگاه اکسیژن‌سنج خون (Pulse Oximeter، ۲۵ دستگاه اکسیژن ساز و یک دستگاه CPR) است که از طریق هواپیمایی ماهان ارسال شده است.

این دو نمونه از سیل اقدامات اینچنینی توسط بازیگران و چهره های سرشناس و سلبریتی در سراسر جهان مورد اشاره قرار گرفت تا عریضه برای ذکر این نکته خالی نباشد که در چنین بحبوحه سخت و طاقت فرسایی که آحاد مختلف جامعه درگیر در مخاطرات کرونا هستند چرا شاهد حرکت ملموس و محسوسی از سوی هنرمندان و سلبریتی ها و به خصوص فوتبالیست های ثروتمند کشورمان نیستیم؟

البته از حق نگذریم که برخی کوتاهی نکرده و به میدان آمده اند همانند روزبه نعمت الهی که کنسرت زنده برای صندلی های خالی را اجرا کرد تا دل مردم را شاد کند و از غم آنان بکاهد یا چند پست بازیکنان فوتبال اما اینجا هم از حق نباید بگذریم که حجم حضور و تلاش سلبریتی ها برای کمک به مردم برای مقابله با کرونا به هیچ روی همسطح فاجعه و مصیبت و البته پتانسیل آنان نیست حتی در زمینه های هنری و تخصصی این چهره های مشهور که عیار خود را می بایست در چنین بحران تمام عیار و فراگیری نشان دهند.

البته کرونا دیر یا زود خواهد رفت اما مردم هیچ گاه فراموش نخواهند کرد که چه کسانی در بحبوحه مصیبت و فاجعه یاور و یار آنان بودند و مردمی ماندند و چه کسانی خود را کنار کشیده و تن به مخاطره نسپردند.


نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی