امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۸۷۹۸
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷

مشاور ترامپ از تفاوت حمله هوایی این بار با ادوار گذشته در عراق گفت

خرداد: مشاور رئیس جمهور آمریکا درباره تجاوز هوایی اخیر این کشور به نیروهای مسلح عراق، تصریح کرد که آمریکا این حمله را بدون ابلاغ به طرفهای رسمی عراق انجام داده است. این در حالیست که در مواقع قبلی و برای حفظ ظاهر هم که شده طرف آمریکایی حمله هوایی در محدوده عرضی و مرزهای رسمی عراق را به اطلاع دولت این کشور می رساند.

به گزارش خرداد از فارس،  «گابریل سوما» مشاور دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در خاورمیانه اظهاراتی درباره تجاوز اخیر هوایی این کشور در خاک عراق مطرح کرد.

سوما به پایگاه خبری «المعلومه» گفت: «حملات هوایی جنگنده‌های آمریکایی به مواضع الحشد الشعبی و ارتش عراق در بابل، کربلا، صلاح الدین و الانبار، با توافق دولت عراق نبوده است».

وی تأکید کرد که آمریکا این حمله را بدون ابلاغ به طرفهای رسمی عراق انجام داده است.

مشاور ترامپ خبر داد که دولت و مسئولان رسمی عراق در جریان این حملات قرار نداشتند و علت این حمله را نیروهای کشته و زخمی شده آمریکایی در پایگاه «التاجی» عنوان کرد.

 جنگنده‌های آمریکایی بامداد جمعه ۲۳ اسفند ماه جاری فرودگاه در حال احداث کربلا و چندین مقر الحشد الشعبی در این استان و صلاح الدین و الانبار را بمباران کردند.

«احمد الصحاف» سخنگوی وزارت خارجه عراق تأکید کرد که وزیر خارجه این کشور نشستی را در واکنش به این تجاوزات برگزار می‌کند.

سخنگوی وزارت خارجه عراق خبر داد که وزیر خارجه این کشور، سفرای آمریکا و انگلیس در بغداد را احضار کرده است.

جنبش «النجباء» عراق به این تجاوز آمریکایی واکنش نشان داد و تأکید کرد: «تداوم حماقت و تکبر آمریکایی‌ها، باعث درگیری در منطقه خواهد شد که در آن، قواعد درگیری تغییر خواهد کرد... و باعث خواهد شد که اکثریت ملت عراق از مرحله مقاومت مشروع (قانونی) وارد مرحله‌ای از مقاومت شوند که بر تمامی مجاهدانی واجب خواهد بود که آمریکا، پیشتر، آنان را آزموده و برایش بسیار دشوار است که با این سرعت، آنان را فراموش کند».

این جنبش خاطر نشان کرد، این اقدامات تا زمانی صورت خواهد گرفت که جریان مقاومت عراق بتواند طرح خود برای اخراج تمام نیروهای آمریکایی و خارجی را از خاک عراق اخراج کند و خداوند قدرتمندتر و بزرگتر از طغیانگری و عظمت دروغین و جعلی آمریکاست.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی