امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۸۸۰۱
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵
تعداد نظرات: ۱ نظر

وقتی ترامپ از فرهنگ ایرانی‌ها تو دهنی خورد

سرویس سیاسی خرداد- رضا رئیسی: در اوج تنش نظامی و بحبوحه منازعه ای که تا یک قدمی جنگی تمام عیار نیز پیش رفت، رئیس جمهوری آمریکا در توئیتی مناقشه برانگیز نوشت که اگر ایران به منافع آمریکا حمله کند و آمریکایی را بکشد، 52 مرکز فرهنگی ایران را هدف قرار می دهد! ایران البته پاسخ موشکی به ترور سردار سلیمانی داد و ترامپ نیز پاسخ متقابلی نداد و نزاع در آن برهه زمانی فروکش کرد.

به گزارش خرداد،بسیاری در آن زمان از  اینکه او از حمله به مراکز فرهنگی گفت تعجب کرده و آن را گاف ترامپ دانستند و عده ای از ماله کشان ایرانی نما هم گفتند که منظور او حمله به مراکز مذهبی و حوزه های علمیه بوده! و منظورش حمله به کلیت ایران و فرهنگ آن نیست و عده ای هم این توئیت را نشانه عداوت ترامپ نه فقط با جمهوری اسلامی و سیستم حاکم که با کلیت ایران و ایرانی قلمداد کردند.

اما این روزها با اتفاقاتی که پس از ماجرای شیوع کرونا در سراسر جهان افتاده، شاید باید به ترامپ حق می دادیم که گفته بود مراکز فرهنگی ایران را هدف قرار می دهد!!

آخر این روزها ترامپ تو دهنی سنگینی را از فرهنگ والا و شعور ملت ایران خورده است.

در حالیکه فیلم های متعددی از درگیری شدید و خشونت آمیز مردم آمریکا بر سر خرید خوراکی و اقلام بهداشتی در رسانه های اجتماعی انعکاس یافته است و کار به جایی رسیده که آقای ترامپ به عنوان رئیس جمهوری آمریکا به خواهش و تمنا افتاده که مردم از خرید اضافی پرهیز کنند، اوضاع در تهران و سراسر ایران بسیار متفاوت از آمریکاست.

اینجا نه تنها خبری از غارت فروشگاه ها و مغازه های فروش اقلام بهداشتی و خوراکی نیست که حتی بسیاری از مردم در راواداری محض و معرفت ملموس هوای هم را در خرید اقلام دارند و به یکدیگر کمک نیز می کنند.

دولت هم توانسته به رغم سخت ترین تحریم ها و فشارهای مضاعف کالاهای اساسی را تامین و انبارها را پر کند، این در حالی است که ترامپ بارها در توجیه فشار حداکثری خود علیه ایران گفته بود که اوضاع مردم ایران خوب نیست و اقتصاد ایران ورشکسته شده و رژیم در آستانه فروپاشی است و همه به خیابان ها ریخته اند!!

حال آقای ترامپ بیاید و ببیند که ابر قدرت آمریکا چگونه با هجوم ویروس کرونا زمین گیر شده و مردم آن در حال دریدن یکدیگر هستند و مردم ایران به رغم همه مضایق و کاستی ها چه نجیبانه و هوشمندانه به مبارزه با این ویروئس منحوس رفته اند.

خبری بد البته برای ترامپ پر مدعا و عاشقان آنور آبی ایرانی نمای  وی که در این سال ها از هیچ کوششی برای زمین گیر کردن این مردم مظلوم و نجیب کم نگذاشته اند.
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
dayani
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
0
0
مامردم بچه چیزهایی دلخوشیم! داریم میمیریم ، آنوقت دلمان خوش است که وضعیت فروشگادههای در دو کشور را مقایسه کنیم و قند در دلمان آب شود.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی