امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۸۸۵۹
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۳

راه‌های پیشگیری از کرونا بدون استفاده از دارو

خرداد: بسیاری از پزشکان روس مواردی را برای افزایش مقاومت و ایمنی بدن در روزهایی که برتعداد مبتلایان به کرونا افزوده می‌شود به مردم‌ پیشنهاد می‌دهند.

به گزارش خرداد به نقل از ایلنا، الکساندر میاسنیکوف پزشک و مجری یک برنامه سلامتی در تلویزیون روسیه درباره راه‌های پیشگیری از کرونا بدون استفاده از دارو گفته است: از کم تحرکی فاصله بگیرد و به‌صورت مرتب ورزش کنید و داشتن خواب منظم را از یاد نبرید چراکه بیشتر بیماری‌ها از بی‌خوابی شروع می‌شوند.
به گفته این پزشک روس باید به‌طور منظم خوابید و این مساله برای افراد سالمند اهمیت بیشتری دارد.

میاسنیکوف به مردم توصیه کرد از دغدغه خاطر و نگرانی شدید به‌خاطر کرونا و استرس ناشی از آن بپرهیزند.

وی خاطرنشان کرد که رسانه‌ها به شکل مصنوعی بر وضعیت بحرانی می‌افزایند و نگرانی افراد را از این اپیدمی بیشتر می‌کنند.

وی معتقد است احتمال وقوع فاجعه جهانی بر اثر کرونا وجود دارد اما این حالت امروز رخ نداده است.

پزشک روس یادآوری کرد آنفلوآنزای مرغی ۱۸ سال پیش مردم ۲۵ کشور را درگیر کرد اما سرانجام انسان توانست بر آن چیره شود.

به گفته وی، نگرانی بیش از پیش درباره کرونا را افرادی سودجو که تنها به منفعت خود می‌نگرند ایجاد می‌کنند.

الکساندر شومیلین پزشک متخصص بیماری‌های بیمارستان مرکزی مسکو معتقد است کرونا همه مردم جهان را سر درگم کرده و حتی باعث ناراحتی اعصاب مردم در کلانشهرها شده است.

وی توصیه کرد: علاوه بر شستن مرتب دست‌ها، مردم باید غذای خوب و خواب کافی داشته باشند و حتی پیاده‌روی را فراموش نکنند.

«یوگنی شلیاختو» مدیر کل مرکز مبارزه با بیماری های واگیر شهر سن پترزبورگ مرکز گسترش کرونا در روسیه هم به روس‌ها توصیه کرده برای افزایش مصونیت بدن در برابر کرونا به‌طور منظم بخوابند.

وی در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی پیتر تی وی گفت: هنگام خواب متابولیت‌ها از مغز خارج می‌شوند و این پدیده باعث گریز از بسیاری از بیماری‌ها می‌شود.

شلیاختو گفت: برعکس اگر خواب انسان کوتاه باشد سیستم ایمنی و مصونیت بدن کم می‌شود و افراد در برابر بیماری‌ها از جمله کرونا آسیب‌پذیرتر می‌شوند.

وی با استناد به تحقیقات پزشکی گفت: افرادی که خوب می‌خوابند پس از واکسیناسیون از مصونیت بیشتری دربرابر بیماری برخوردار هستند.

گفتنی است، براساس آخرین گزارش ستاد عملیاتی هشداردهی کرونا در روسیه، در این کشور ۵۹ نفر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند.

تنها در شبانه روز اخیر بر شمار افراد مبتلا به کرونا در روسیه ۱۴ نفر اضافه شده و برخی نمایندگان پارلمان این کشور نیز به‌خاطر سفر به اروپا در قرنطینه قرار دارند.

علاوه بر این‌ها رفتن به مدرسه در پایتخت روسیه اختیاری شده و شهرداری این شهر بسیاری از برنامه‌های همگانی در پارک‌ها را تعطیل کرده است.

با این وجود مقامات کلیسای ارتدکس اعلام کرده‌اند بنا ندارند این روزها که برای مسیحیان ایام روزه بزرگ است در کلیساها را ببندند.
برچسب ها: کرونا ، دارو
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی