امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۸۸۸۷
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۱
تعداد نظرات: ۲ نظر
آیا قرار نیست برخوردی قاطع شود؟

از بغض تولیت حرم رضوی تا سبک مغزی ضد دینی خشک مقدسان متحجر

مع الاسف متحجران سبک مغز با نمایه های مذهبی با ورود کرونا به ایران رفتارهایی از خود نشان دادند که نه فقط اذهان عمومی را مشوش و جریحه دار کرده است بلکه مایه وهن اسلام و تشییع شده و سوژه حملات جماعت همیشه در کمین و هتاک و مخالف شعائر دینی و مذهبی را فراهم ساخته است.
سرویس سیاسی خرداد- محمدرضا مشتری: علی علیه السلام رکن رکین مذهب تشییع و برادر و یاور پیامبر ختمی مرتبت و سیف الله اعظم  از عنفوان نوجوانی تا آخرین لحظه زندگانی و عروج با مخاطرات و نامهربانی ها و نامردمی های فراوانی از جانب دوست و دشمن روبرو شد اما یگانه جایی که علی اعلا زبان به گلایه گشود و رنجید تنها جایی بود که فرمود کمر من را متحجران شکستند.امام علی(علیه السلام) فرموده است: دو گروه کمر مرا می‌شکنند؛ گروه اول جاهلی است که مقدس باشد و گروه دوم عالمی است که به سخنان خود عمل نمی‌کند.

به گزارش خرداد، این روزها که ویروس منحوس کرونا در مملکت ما نیز همانند همه عالم بساط پهن کرده و میهمان ناخوانده و البته شرور و شریر زندگی ما شده در بحران پدیده آمده رفتارها و گفتارهایی به منصه ظهور می رسد که هم مایه بهت و تعجب است و هم از پس زنگارها و پیرایه ها ماهیت واقعی برخی جریان ها را هویدا کرده و پیش روی همگان می گشاید.

مع الاسف متحجران سبک مغز با نمایه های مذهبی با ورود کرونا به ایران رفتارهایی از خود نشان دادند که نه فقط اذهان عمومی را مشوش و جریحه دار کرده است بلکه مایه وهن اسلام و تشییع شده و سوژه حملات جماعت همیشه در کمین و هتاک و مخالف شعائر دینی و مذهبی را فراهم ساخته است.

جماعتی که نزده می رقصند و حال خوراک خوبی برای مانور پیدا کرده اند و تصویر لیس زدن ضریح توسط دو نفر را در بوق و کرنا کرده و حتی انعکاس جهانی به آن بخشیدند که ایران و حاکمان آن اینگونه عمل کرده و باور دارند حال این بار که با تدبیر سنجیده و معقولانه و دین مدارانه تولیت های اماکن مقدس آستان قدس رضوی، حرم حضرت معصومه و حضرت عبدالعظیم برای جلوگیری از شیوع کرونا درهای بقاع متبرکه به شکل موقت به روی زائران بسته شده، عده ای معدود و محدود تجمع اعتراضی برگزار کرده و حتی موجبات هتک حرمت به این اماکن مقدس را پدید آوردند؛ باید منتظر موج و سیل واکنش های تخریبی و موهن و حمله به مقدسات از سوی همان جماعت پیش گفته روبرو شد.

اینجاست که دین خدا و مذهب تشییع قربانی مظلوم این هیاهو و بلوای متحجران سبک مغز و مغرضان هیاهو گر خواهد شد.

مگر نه اینست که ائمه اطهار ما خود به دستور اطباء و پزشکان عمل کرده و همواره بر عقلانیت تاکید و تصریح داشته اند و مکرر توصیه به رعایت بهداشت کرده اند. مگر نه این است که دردین مقدس اسلام علاوه بر آیات متعدد در قرآن که تاکید موکد بر تعقل و تدبر و تفکر دارد، ارزش جان انسان مقدم بر هر گزاره و گزینه ای است؟ اما این دو جماعت با فضا سازی و صحنه آرایی به شکلی مداوم بر طبل تقابل علم و دین با هم می کوبند و از کرونا هجمه ای علیه دین می سازند و می پرورانند.

شاید زیباترین واکنش به این اتفاقات را به توان در گفتار تولیت آستان قدس به هنگام اعلام خبر تعطیلی آستان مقدس رضوی جست و نمود داد، آنجایی که وی با بغضی در گلو خطاب به حضرت رضا (ع) علیه آلاف التحیته و الثناء می گوید: آقا برای ما درد دارد که حرم شما را خلوت و ساکت ببینیم اما در روز قیامت باید پاسخگوی شما باشیم که چرا جان زائران من را در خطر انداختید و چاره ای جز این تعطیلی باقی نمانده است(نقل به مضمون)

این جلوه و نمادی است که البته آن مغرضان بدان اشاره و تصریح نخواهند کرد و آن جماعت قلیل سبک مغز دین نما را بولد کرده و به جهانیان نشان می دهند اما این اتفاقات درس ها و آموزه هایی هم برای متولیان مذهبی ما دارد که ببینند جدایی دین از عقلانیت و حرکت آن در مسیر احساسات چه تبعات و موهناتی را رقم می زند و البته بر متولیان نظامی و امنیتی هم این تدبیر واجب است که در اسرع وقت و بدون هیچ اغماضی با این حرکات مشمئز کننده و ضددینی برخورد کنند و ابایی از آن نداشته باشند که این مطالبه به حق مردم فهیم و با فرهنگ ایران است، آنچنان که عوامل انتظامی در اسرع وقت با سازندگان یک کلیپ فان و گرافیکی در مورد بارش بادمجان برخورد کرده و می کنند حداقل این افراد قلیل که تصویر و چهره آنان نیز عیان است، آیا نباید مورد موخذاه و برخورد قرار گیرند؟؟ سئوالی که اکنون بسیاری آن را مطرح و چشم انتظار واکنش پیرامون آن هستند تا بساط این تیشه زنندگان به ریشه باورها و اعتقادات مردم برچیده شود.
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۲
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
0
0
سلام، فکرکنم فقط باحضور رهبریت این جریان فکری درساعاتی از روزهای هفته اجازه بدهید این باهم تجمع کنندوبعد هم حرم را ضدعفونی وببندید.چون اینها بالاخره تجمع خودرا درجای دیگر خواهندداشت وضربه ای که ممکن است بزنند خواهدزد.محکی اس برصداقت رهبریت آنهاوتاحدودی ضربه زدن آنها به سلامتی مردم.چون میتوان آنها را قبل وبعد ازحضور پایش کرد.
محسن
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۱
0
0
خدا لعنت جهان و اخرت را نصیب کسانی کند که قم را قرنطینه نکردند لعنت ابدی
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی