امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۸۹۷۳
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۱
تعداد نظرات: ۳ نظر

تحلیل متفاوت علی مطهری از پیروزی تندروها در انتخابات

خرداد: علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس در یادداشتی که در روزنامه شرق انتشار داده است در اظهار نظری جالب توجه تاکید کرده که پیروزی تندروها در انتخابات را به نفع کشور می داند.

به گزارش خرداد، متن یادداشت علی مطهری را در ادامه می خوانید.

از نظر من اینکه تندروهای سیاسی به هرحال و با غیبت اکثریت مردم و در یک شرایط خاص در انتخابات مجلس پیروز شدند، یک نقطه مثبت برای کشور است.

زیرا تا امروز آنها به امید شکست‌دادن دولت و به طور کلی رقیب سیاسی‌شان نیروی خود را بر کارشکنی در اجرای برجام و حل‌نشدن مسئله FATF و اخلال در سیاست خارجی متمرکز کرده بودند، ولی اکنون که خود مسئولیت بخشی از حکومت را بر عهده می‌گیرند و با واقعیات اداره کشور روبه‌رو می‌شوند، به عقیده من به تدریج رویکرد مثبتی نسبت به احیای برجام، پذیرش سازوکار FATF و بهبود سیاست خارجی پیدا خواهند کرد.

آنها این محدودیت‌ها را برای رقیب می‌خواستند نه برای خود، بنابراین دست به کار خواهند شد. به همین جهت شاید مصلحت این باشد که ریاست‌جمهوری آینده نیز در دست همین‌ها باشد تا مشکلات خارجی و داخلی کشور سریع‌تر حل شود. اگر بیرون از قدرت دولت بمانند باز کارشکنی خواهند کرد. البته این وضع قطعا به آزادی‌های اساسی و رعایت حقوق شهروندی در کشور آسیب می‌زند زیرا این گروه، ارزشی برای این امور قائل نیستند و منطق‌شان این است که برای حفظ نظام هرکاری می‌توان کرد. ولی به نظر من در شرایط ویژه فعلی چاره‌ای جز این نیست که دولت و مجلس را به آنها بدهیم تا با پیوندی که با نهادهای انتصابی دارند و از طرفی، دیگر رقیبی پیش‌روی خود و انگیزه‌ای برای کارشکنی ندارند، با انگیزه کارآمد جلوه‌دادن خود مشکلات کشور را حل کنند. بعدا باید فکری به حال آزادی‌های اساسی و حقوق شهروندی کرد. فعلا از این چاه دربیاییم تا بعد آن چاله را پر کنیم.


غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۳
عباس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۹
0
0
آقای مطهری هم خوش خیال هستند‌.مگر احمدی نژاد ومجلس آن دوره دستشان نبود؟فقط از خودسرهاوکفن پوشانشان خبری نبودوالامملکت را نابودکردندوبه لبه پرتگاه بردند
مهدی
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲
0
0
آقای مطهری

شما خودتونبهتر میدونید که تندروها عاشق قدرت و شهرت اند و هر چه قدرت بیشتر فساد و تحجر بیشتر

بااینحال منم موافقم که دولت آینده توی دستشان باشد
.
هرچند که من مثه این دوره ی انتصابات مجلس اسفند باز هم توی انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰شرکت نمیکنم
رسولی
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۳
0
0
حیف ان پدر که توپسرشی منظورت این است مدیران واقعه ای ودلسوزمردم بیایندوگندکاریهای سیاسی اقتصادی واجتماعی۸ساله شماجماعت وطن فروش لندن نشینودرست کنن وقتی همه چیز درست شدبنام ازادی وبی بندوباری...بیائیدافکارجامعه راسوق بدهید به اختشاش....والله والله ازخوارج کثیف تر.ناپاکتر. ومنافقترشمائید......خوابشوببینی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی