امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۹۰۷۶
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۴

واکنش جمعی از روسای هیات‌ها به ابطال نتیجه انتخابات دوومیدانی

خرداد: جمعی از روسای هیات‌های استانی فدراسیون دوومیدانی به ابطال نتیجه انتخابات فدراسیون دوومیدانی واکشن نشان دادند و این مهم را نشان از اهمیت منافع جمعی در ورزش اول المپیک به سایر موارد دانستند.

به گزارش خرداد،‌ متن کامل نامه سرگشاده جمعی از روسای هیات‌های استانی فدراسیون دوومیدانی به این شرح است: "تکرار مجمع انتخاباتی فدراسیون دوومیدانی تصمیمی قاطع از سوی وزارت ورزش و جوانان بود که نشان داد عدالت و در نظر گرفتن منافع جمعی در ورزش اول المپیک به سایر موارد اولی است. متاسفانه اقلیت‌هایی که تاکید بر پافشاری در تامین منافع شخصی دارند در روزهای اخیر با توهین، قضاوت نادرست، دخالت در اموری که در چارچوب وظایف آنها نیست و تحریک برخی از ورزشکاران، مربیان و برخی تصمیم‌گیرندگان قصد ایجاد فضایی دارند که بیش از هر موضوع دیگری باعث شکاف و آسیب‌های عمقی و ماندگار در دوومیدانی ایران می‌شود.

رکب‌خورده، بی‌مسولیت، خائن، بی‌تفاوت و خودبین تنها گوشه‌ای از توهین‌هایی است که به روسای هیات‌های استانی در روزهای اخیر شده‌ است و افراد زحمت‌کش و با قدمتی که طی سال‌ها بدون هیچ دستمزد، جایگاه مشخص اداری و امکانات قابل توجهی دوومیدانی را در استان‌ها ترویج داده‌اند و بدون هیچ چشم ‌داشت و منفعتی شخصی حتی در مسائل اولیه حالا مورد تاخت اقلیتی قرار گرفته‌اند که بی عدالتی، منفعت‌طلبی شخصی و و تلاش در راستای زوال رشته مادر را به منحصه ظهور گذاشته‌اند. به واسطه سیاه و سفید کردن اتفاقات و افراد، برچسب زدن، سعی برای نشان دادن منافع شخصی به عنوان منافع ملی و ابزار قرار دادن افرادی زحمتکش و کم اطلاع که آگاهی کافی را ندارند در چه بازی توسط چه افرادی ورود پیدا کرده‌اند، حالا چهره‌ای ناخوشایند را به دوومیدانی ایران نسبت داده‌اند که وضعیت حقیقی بسیار متفاوت از پروپاگاندایی است که نشان داده می‌شود.

وزارت محترم ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک که ارکان اصلی برگزاری و نظارت بر مجمع انتخاباتی فدراسیون دوومیدانی بوده‌اند که با قدرت تمام و اسناد کافی تصمیم بر تکرار انتخابات گرفته‌اند اما اقلیت‌هایی با توهین و جانب‌داری علنی از کاندیدای خاص از واژه "عدالت" سخن می‌گویند و با تحریک ورزشکاران، مربیان و برخی تصمیم‌گیرندگان به دنبال به چالش کشیدن تصمیم نهادهای اجرایی و نظارتی هستند و ناباورانه شعار "همدلی و اتحاد" سر می‌دهند.
هیچ اصل گرانبهایی همچون معنی واقعی "اتحاد" و "عدالت" در شرایط کنونی دادرس دوومیدانی ایران نخواهد بود و فارغ از انتخابات و مجمع اخیر "ترجیح منافع جمعی به منافع شخصی"، "عدالت به معنی واقعی"، "اتحاد به معنی واقعی با در نظر گرفتن اکثریت آرا" و "عدم دخالت در وظایف یکدیگر ” بزرگترین خدمات را به ورزش اول المپیک اعطا خواهد کرد.

متاسفانه ورود برخی افراد به اموری که کوچکترین ارتباط با مسولیت و وظیفه اصلی آنها ندارد، دفاع از کاندیدایی خاص با شعار عدالت و اتحاد، تحریک اهالی دوومیدانی به فحاشی، اعتراض و بی احترامی به صورت مکرر و اعتراض با شعار اتحاد، همدلی و عدالت آفت‌هایی است که متاسفانه ورزش مادر با آن روبه‌رو است و امیدواریم با درک معنی واقعی این واژگان و راه گذاشتن در مسیر حقیقی آن دوومیدانی ایران را به سرمنزل مقصود برساند و نباید اجازه داد دفاع پروپاگاندایی از منافع شخصی به اسم منافع ملی ریشه ورزش اول المپیک در ایران را بخشکاند.

با آرزوی صداقت، عدالت، احترام، از خود گذشتگی، تمرکز به اموری که وظیفه اصلی افراد است و اتحاد به معنی واقعی برای دوومیدانی ایران.

جمعی از روسای هیات‌های استانی دوومیدانی ایران."
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی