امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۹۱۲۵
تاریخ انتشار: ۰۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۲
تعداد نظرات: ۱ نظر

اگر مردم در خانه نمانند با سونامی کرونا مواجه خواهیم شد

خرداد: کهگیلویه و بویراحمد استاندار کهگیلویه و بویراحمد از مردم استان برای پیوستن به پویش "در خانه بمانیم" در این ایام تعطیلات دعوت کرد و گفت: اگر مردم رعایت نکنند با سونامی کرونا مواجه خواهیم شد.

به گزارش خرداد ،"حسین کلانتری" ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام موسی کاظم (ع)، افزود: در استان کهگیلویه و بویراحمد به اقتضای شرایطی که داشتیم ۱۳ بهمن ماه ۹۸ کارمان را در شورای سلامت با نگاه پیشگیرانه آغاز کردیم.
وی اظهار کرد: چون ما دور از مرکز بودیم باید یک هم افزایی شکل می گرفت و به تناسب  شرایط، امکانات و تجهیزاتمان پیش بینی های لازم را در نظر می گرفتیم.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: همه پای کار آمدند و سیاست های ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا محور کارها بود و تقسیم کار انجام شد.
کلانتری بیان کرد: با هم گرایی برادران سپاه پاسداران، هلال احمر با محوریت دانشگاه علوم پزشکی و حمایت نیروی انتظامی و سایر دستگاه ها کار را انجام دادیم.
وی با تاکید بر اینکه همکاری و مشارکت مردم حائز اهمیت بود، عنوان کرد: علاوه بر کمک اصناف و بازاریان خیلی از گروه های مهم حوزه بخش خصوصی ما را در این مسیر یاری کردند تا بتوانیم نسبت به قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا اقدام کنیم. 
استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در مسیر این روزهای گذشته تا به امروز و بنا به  اقتضای سیاست های وزارت بهداشت ابتدا سامانه غربالگری به روی استان های پایلوت باز شد.
کلانتری خاطرنشان کرد: این مدت که از طریق سامانه سلامت کار غربالگری آغاز شد، بیش از ۸۱ درصد استان غربالگری شده است.
وی با بیان اینکه در استان فرصتی برای شناسایی موارد مشکوک ایجاد شد، ادامه داد: از بستری های بیجا جلوگیری می شود ولی موارد مشکوک را حتما نمونه گیری می کنند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه بیش از ۷ هزار و ۱۰۰ نفر از مردم استان نیاز به بررسی بیشتر در این خصوص داشتند، گفت:  ۷۰۰ نفر مورد توجه قرار گرفتند و از این تعداد ۴۰۰ نفر به بیمارستان مراجعه داشته و ۷۰ نفر بستری شدند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: از این تعداد تست ۶۰ نفر مثبت اعلام شد.
کلانتری بیان کرد: با تدابیر اتخاذ شده، اجرای سیاست ها و دستور العمل های ابلاغی ستاد ملی، اجرای دستورالعمل هایی ابلاغی وزارت کشور و دستورهای رئیس جمهور که از طریق نشست ستاد ملی که به صورت ویدئو کنفرانس اعلام شد اکنون کمتر از یک سوم میانگین کشوری مبتلای به کویید ۱۹ در استان وجود دارد.
وی با تاکید بر اینکه《پویش در خانه بمانیم》 تاثیرگذار بوده و مردم استقبال خوبی کردند، عنوان کرد: امید است این روال ادامه یابد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: تدابیر خوبی در بیماریابی اجرا شده است و کسانی که نیاز به بستری داشتند بستری شده اند.
کلانتری ادامه داد: اکنون شهرستان های بهمئی، لنده و کهگیلویه در این زمینه پوشش صدرصدی داشته است.
وی با بیان اینکه محوریت با دانشگاه علوم پزشکی است، تصریح کرد: همه بهورزان و مراقبین سلامت  فعال هستند و حمایت و هماهنگی همه جانبه شکل گرفته است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: امید است با اجرای این سیاست مردم کمک کنند و این دو هفته را در خانه بمانند.
کلانتری اظهار کرد: اگر مردم این دو هفته در خانه نمانند و بخواهند در کف خیابان باشند و یا در مجامع عمومی حضور پیدا کنند باید منتظر سونامی ابتلا به ویروس کرونا باشیم.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی استانداری کهگیلویه و بویراحمد، وی افزود: اما اگر مشارکت ها افزایش یابد و مردم این دو هفته در خانه بمانند بعد از این مدت و با سیاست های ستاد ملی می توانیم به روال عادی برگردیم.
برچسب ها: سونامی کرونا
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۱
0
0
کشور حاکم نداره..... حاکم کارش اینه مواقع لزوم قانون بگذاره قرنطینه شهرهای ایران الزامیست و حکومت ول کرده بعد. سونامی سونامی میکنه هدفتون همینه
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی