امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۹۱۹۴
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۳

شنای آمریکا خواستار تعویق المپیک ۲۰۲۰ شد

خرداد: شنای آمریکا طی نامه‌ای سرگشاده خواستار تعویق یک‌ساله بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ شد.

به گزارش خرداد به نقل از ایسنا، مدیر اجرایی شنا آمریکا نامه‌ای سرگشاده به کمیته ملی المپیک و پاراالمپیک آمریکا نوشت و از آن‌ها خواست تا بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ به تعویق بیفتد. این درخواست در پی خواسته کمیته ملی المپیک نروژ از رییس کمیته بین‌المللی المپیک توماس باخ است که خواستند به دلیل همه‌گیر شدن ویروس کرونا این بازی‌ها لغو شود تا این ویروس کنترل شود.
در صفحات اجتماعی توییتر و اینستاگرام، کمپینی با عنوان هشتگ توکیو ۲۰۲۱ راه‌اندازی شده که تعدادی از ورزشکاران خواستار تعویق یک‌ساله بازی‌ها شده‌اند. 

فدراسیون بین المللی شنا معتقد است که تعویق بازی‌ها این امکان را به همه ورزشکاران می‌دهد که در یک فضای امن برای این رقابت‌ها در سال ۲۰۲۱ آماده شوند.
کمیته ملی المپیک و پاراالمپیک آمریکا نیز در پاسخ به این موضوع گفته است که باید به برگزار کنندگان بازی‌های ۲۰۲۰ فرصت برای تحقیق کارشناسانه داده شود. 

مراسم افتتاحیه المپیک قرار است ۲۴ ژانویه برگزار شود و کمیته بین‌المللی المپیک در بیانیه‌ای در این هفته اعلام کرده است که این بازی‌ها در تاریخ مقرر برگزار خواهد شد. 

ویروس کرونا تاکنون جان ۱۱۴۳۰ نفر را گرفته است و تعداد زیادی از کشورها با محدودیت‌های مسافرتی روبه‌رو هستند. ورزشکاران نیز مشکلات زیادی برای پیگیری تمرینات خود دارند. بسیاری از مسابقات انتخابی المپیک و یا مسابقات جهانی به تعویق افتاده یا لغو شده است. ورزش قهرمانی هم به دلیل شیوع این ویروس در بسیاری از نقاط جهان متوقف شده است.
برچسب ها: آمریکا
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی