امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۹۲۲۹
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۵
سایت کرونایی گوگل

سایت کرونای گوگل ربطی به تبلیغات ترامپ نداشت

خرداد: گوگل سرانجام دیشب از سایت اطلاع رسانی خود در ارتباط با ویروس کرونا رونمایی کرد، اما این سایت ارتباط چندانی با وعده‌ها و پیش بینی‌های ترامپ ندارد.

به گزارش خرداد، مهر به نقل از گیزمودو، این وب سایت اطلاعاتی در مورد ویروس یادشده و مراکز درمانی آمریکا برای مراجعه مبتلایان در دسترس عموم قرار می‌دهد، اما بسیاری از امکاناتی که ترامپ وعده داده بود در سایت یادشده وجود ندارد.

ترامپ وعده داده بود سایت کرونای گوگل یک وب سایت ملی باشد که کنترل و نظارت بر این بیماری و شناسایی مبتلایان را تسهیل کند. وی همچنین مدعی شده بود ۱۷۰۰ مهندس گوگل مشغول کار بر روی این وب سایت هستند. اما بلافاصله بعد از این ادعاها گوگل با صدور بیانیه‌ای بدون اشاره به نام ترامپ آنها را تکذیب کرد.

سایت گوگل بیشتر یک سایت اطلاع رسانی است که شیوه‌های مقابله و پیشگیری از کرونا را با استناد به منابع سازمان بهداشت جهانی و مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا آموزش می‌دهد و ابزاری را برای تداوم کار و فعالیت در اختیار افراد، معلمان و صاحبان کسب و کار قرار می‌دهد.

مهم‌ترین نکته این است که سایت یادشده حاوی هیچ پرسشنامه‌ای نیست که کاربران با پرکردن آن بتوانند از بیماری یا عدم بیماری خود مطلع شوند و سپس به نزدیک ترین مرکز درمانی به خود هدایت شوند. بنابراین صحبت‌های ترامپ در این زمینه بیشتر یک ژست تبلیغاتی برای فعال نشان دادن دولت این کشور برای مقابله با کرونا قلمداد می‌شود.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی