امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۹۲۷۲
تاریخ انتشار: ۰۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۷

کمک مالی ۱۵۰ میلیون دلاری قطر به نوار غزه

خرداد: منابع خبری یکشنبه شب گزارش دادند که شیخ «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر ۱۵۰ میلیون دلار به نوار غزه کمک مالی می‌کند.

به گزارش خرداد،ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی قطر (قنا)، امیر قطر کمک مالی را ظرف مدت ۶ ماه برای حمایت از برنامه کمک رسانی سازمان ملل متحد و مبارزه با شیوع کرونا در نوار غزه اعطا خواهد کرد.

پیش‌تر یک مقام مسوول در نوار غزه از ابتلای دو شهروند فلسطینی به ویروس کرونا در این منطقه تحت محاصره رژیم صهیونیستی خبر داد.

از تابستان ۲۰۰۷ میلادی نوار غزه در محاصره‌ای کامل و همه‌جانبه قرار گرفت. در هماهنگی کاملی که میان برخی کشورهای عربی، تشکیلات خودگردان و رژیم صـهیونیستی بـه وجود آمد، تصمیم به نابودی و تسلیم کامل حماس گرفته شد.

پس از چند دور گفت وگوی غیرمستقیم و با وساطت مصری‌ها در ژوئن ۲۰۰۸، توافقی برای برقراری یک‌ آتش‌بس‌ میان رژیم صهیونیستی و نیروهای مـقاومت بـه دست آمد که برپایه آن مـی‌بایست افزون بر برقراری آتش‌بس، معابر غزه به ویژه معبر رفح باز شود اما مصری‌ها از تعهد خود سر باز زدند و به جای آن موضوع مصالحه فلسطین را مطرح کردند.
برچسب ها: کمک مالی ، قطر ، غزه
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی