امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۹۳۱۷
تاریخ انتشار: ۰۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۸
سهم من در کرونا؛

از کرونا نترسیم

خرداد: ترس‌ از کرونا همانقدر که می‌تواند باعث اقدامات پیشگیرانه و رعایت نکات بهداشتی بیشتر باشد به همان میزان نیز سبب می‌شود سیستم ایمنی بدن در مقابل ویروس منفعل و ضعیف عمل کند. از این رو لزوم رعایت نکات بهداشتی در عین آرامش و شادی و نشاط می‌تواند بهترین توصیه در روزهای شیوع کرونا در کشور باشد.

به گزارش خرداد ،آیا باید از ویروس کرونا ترسید؟، این یکی از مهم ترین پرسش هایی است که در حال حاضر و از زمان شیوع کرونا در ایران بسیار به گوش می رسد اما پاسخ چیست؟ متاسفانه این روزها اضطراب ناشی از ابتلا به این بیماری، دامن خیلی از افراد جامعه را گرفته است اما در عین حال باید از این بیماری ترسید چرا که بی‌توجهی نسبت به آن موجب همه‌گیری بیماری در جامعه خواهد شد از این رو ترس از کرونا به معنی جدی گرفتن و رعایت موازین بهداشتی در این رابطه است. ترس، ایمنی بدن را پایین می‌آورد و راه ورود میکروب به بدن را هموار می‌کند، ضمن این که ترس نمی‌تواند دردی را دوا کند.بنا به اعتقاد کارشناسان نباید بیش از حد درگیر ترس و اضطراب ناشی از اخبار کرونا شد بلکه باید بخندیم و در این مدت شادی خود را افزایش دهیم چرا که بدون شک، خنده ایمنی را افزایش می‌دهد و این مسئله یک امر ثابت شده در دنیاست.

متخصصصان طب ایرانی به لزوم مشاهده برنامه‌ها و فیلم‌های شاد تاکید کرده و اظهارداشتند که  پرتقال، به، لیمو، سیب و میوه‌های مشابه را مصرف و حتما آن‌ها را ببویید یا قدری گلاب به چهره و گردن و سینه خود بپاشید تا از اضطراب این روزها بکاهد.

عوارض فردی و اجتماعی ترس از کرونا

پیج حامیان آسمانی در پستی پربازدید به عوارض ناشی از ترس در مقابله با ویروس اشاره کرده و نوشته است:


❌شایعات دروغ مبنا برانتقال ویروس جدید از حیوانات به انسان به درحال پخش هست...که میتونه از سر ترس زیاد جامعه ویا حیوان ستیزی مردممون باشه که دیواری کوتاه تر از حیوونا گیر نیاوردن...وقتی سازمان بهداشت جهانی این قضیه انتقال از حیوان به انسان رو رد کرده چرا شما کاسه داغ تر از اش میشید ... هیچ مورد شاهد بر این شایعه دیده نشده ونخواهد شد... د. بهداشتتو رعایت کن برادر قضیه رو گردن سگ وگربه ننداز.
.
❌این ترس و اضطراب از جنبه های مختلف میتونه به جامعه ضربه بزنه که چند موردشو اینجا میگم:
۱.همونطور که میدونید کرونا برای کسانی که سیستم ایمنی ضعیفتری دارن خطرناک تره=> حفظ روحیه و عدم استرس و اضطراب(علیرغم آگاهی های لازم) میتونه کمک کننده باشه
۲. اگر کسی ترسیده باشه باعث میشه خیلی راحت با یه سرفه و آبریزش و علائم خفیف سرماخوردگی فکر کنه کرونا داره و خیل عظیمی از جامعه اینطوری به بیمارستان ها مراجعه کنن که قطعا ابتلا به کرونا تو محیط بیمارستانی احتمالش خیلی بیشتره (البته ناگفته نمونه که اگر کسی تب شدید، سرفه خشک و تنگی نفس شدید داشت مراجعه کنه حتما چون اگر کرونا داشته باشه میتونه نزدیکانش رو هم درگیر کنه و بهتره زودتر تشخیص داده بشه)
خواهشی که ازتون دارم اینه که به جای ترس مراقبت هارو جدی بگیریم و دو سه هفته به خودمون سخت بگیریم. چراکه بهترین راه ممکن پیشگیریه مخصوصا درمورد کرونا
پ ن۱: درصد مرگ و میر کرونا چیزی حدود ۳٪ هست و بیشتر این مرگ و میر تو افراد مسن، داری نقص ایمنی، داری مشکل تنفسی و بیماری زمینه ای هست. بیشتر مراقب این گروه ها باشیم

برچسب ها: کرونا
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی