امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۹۳۳۲
تاریخ انتشار: ۰۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۷

کرونا، کانادا و استرالیا را وادار به انصراف از المپیک ۲۰۲۰ ژاپن کرد

خرداد: همزمان با گسترده‌تر شدن دامنه شیوع کرونا در جهان، کانادا و استرالیا تصمیم گرفتند در صورت برگزاری بازی های المپیک تابستانه ۲۰۲۰ توکیو در موعد از پیش اعلام شده، از شرکت در این رقابت های جهانی انصراف دهند.

به گزارش خرداد،ایرنا به نقل از سی ان ان، این دو کشور که معمولا هیات های ورزشی بزرگی را راهی بازی های المپیک می کنند، خواستار به تعویق افتادن زمان برگزاری این رقابت ها شده اند.

«آبه شینزو» نخست وزیر ژاپن که پیش از این بر برگزاری المپیک ۲۰۲۰ توکیو بر اساس برنامه از پیش تعین شده تاکید می کرد، امروز  در اظهارنظری جدید و متفاوت اعلام کرد که «امکان تعویق زمان برگزاری این بازی ها وجود دارد».

 آبه روز دوشنبه تصریح کرد: چنانچه نتوان این بازی ها را به «شکل کامل» برگزار کرد و امکان به خطر افتادن سلامتی ورزشکاران و تماشاگران وجود داشته باشد ممکن است آن را به تعویق بیاندازم.

او اظهار کرد: اگرچه کمیته بین المللی المپیک تصمیم نهایی را در مورد این موضوع اتخاذ می کند، اما ما بر این عقیده هستیم که «لغو» گزینه مناسبی نیست.

اظهارات آبه یک روز بعد از آن صورت گرفت که کمیته بین المللی المپیک در بیانیه ای اعلام کرد که حدود یک ماه دیگر درباره تعویق مسابقات تابستانی توکیو ۲۰۲۰ تصمیم گیری خواهد کرد.

در این بیانیه آمده است که هیات اجرایی کمیته بین المللی المپیک راه های مختلف مقابله با گسترش ویروس کرونا از جمله برگزاری این مسابقات با حضور تعداد کمتری از ورزشکاران یا تعویق آن را بررسی کرده است.

به دلیل شیوع جهانی ویروس کرونا، ورزشکاران، نهادهای ورزشی و کمیته های المپیک بعضی کشورها به منظور کسب اطمینان از سلامتی و فراهم بودن شرایط مساوی برای ورزشکاران، خواهان به تعویق افتادن المپیک هستند.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی