امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۹۳۹۹
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۷

روسیه درپی ردیابی افراد مبتلا به کرونا از طریق تلفن همراه است

خرداد: نخست وزیر روسیه دستور ساخت نرم افزاری برای تلفن های همراه داده است که بر اساس آن، رفت و آمد افراد مبتلا به ویروس کرونا از طریق تلفن های همراه آنان قابل ردیابی است ضمن اینکه به دیگران هشدار می‌دهد فرد مبتلا به کرونا در کنار آنان قرار دارد.

به گزارش خرداد به نقل از ایرنا از پایگاه خبری دولت روسیه، میخاییل میشوستین از وزیر ارتباطات روسیه خواسته است افراد مبتلا به کرونا و کسانی که با آنها ارتباط دارند را از طریق تلفن همراه ردیابی کند.

به گفته نخست وزیر روسیه، این نرم افزار باید به افراد دیگر اطلاع دهد که در نزدیکی فردی قرار دارند که به کرونا مبتلا شده است و آنها هم باید خود را در قرنطینه قرار دهند، از طرفی این اطلاعات باید برای ستاد مقابله به شیوع بیماری کرونا در منطقه ای که چنین اتفاقی افتاده است، ارسال شود.

براساس گفته میشوستین، این نرم افزار باید تا جمعه آماده بهره برداری در روسیه شده باشد.

دمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه در واکنش به پرسش خبرنگاران در خصوص نقض آزادی های فردی مردم با ایجاد این نرم افزار گفت: ما برای جلوگیری از شیوع کرونا هرکاری لازم باشد انجام می دهیم و این اقدام در شرایط حاضر حقوق مردم روسیه را نقض نمی کند و به دنبال نجات جان آنان است.

برچسب ها: روسیه ، کرونا
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی