امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۹۴۲۲
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۹

اسرائیل کنترل ۹۵ درصد دشت‌های فلسطین را به دست گرفته است

خرداد: دبیرکل کمیته اجرایی ساف از کنترل مسؤولان اسرائیلی بر ۹۵ درصد از مساحت (دشت‌های) فلسطین موسوم به غور اردن خبر داد.

به گزارش خرداد به نقل از ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، صائب عریقات، دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) امروز (سه‌شنبه) در بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد: سیاست افزایش شهرک‌سازی‌ها در منطقه اغوار فلسطین و بحر المیت بخشی از اجرای طرح الحاق و سرقت (اراضی فلسطینی‌ها) و شهرک‌سازی است.

عریقات اظهار کرد: ۵۵ هزار فلسطینی در حال حاضر در پنج درصد از مساحت منطقه اغوار زندگی می‌کنند و ۱۲ هزار و ۷۰۰ شهرک‌نشین اسرائیلی کنترل باقی مساحت این منطقه را در دست دارند.

طبق این بیانیه، رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۱۹ چهار کانون شهرک‌سازی جدید در اغوار احداث کرده و ۱۱۰ واحد مسکونی جدید به شهرک‌های موجود افزود.

به گفته عریقات، این رژیم ۹۴ درصد از منابع آبی فلسطینی‌ها را در منطقه الاغوار به سرقت برده است.

ماه گذشته میلادی یک تیم آمریکایی-اسرائیلی بر اساس طرح معامله قرن آمریکا، نقشه دقیقی برای الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری را تدوین کردند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا ژانویه گذشته در کنفرانس مطبوعاتی در واشنگتن از طرح معامله قرن رونمایی کرد. این طرح آمریکایی شامل تشکیل یک کشور کوچک فلسطینی به شکل یک مجمع الجزایر که پل‌ها و تونل‌هایی آنها را به یکدیگر وصل می‌کند، تعیین شهر قدس به شکل کامل به عنوان "پایتخت اسرائیل" و کنترل کامل این رژیم بر منطقه غور اردن و دشت‌های فلسطین بود.
برچسب ها: اسرائیل ، فلسطین
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی