امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۹۴۴۱
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۴

ترامپ برای مبارزه با کرونا از کره جنوبی درخواست کمک کرد

خرداد: دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا برای مبارزه و مهار ویروس کرونا از کره جنوبی که خود از مناطق درگیر این بیماری به حساب می آید، طلب کمک و حمایت کرده است.

به گزارش خرداد ،خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی روز چهارشنبه گزارش کرد که «مون جائه این» رییس جمهور این کشوری و ترامپ همتای آمریکایی وی درباره این موضوع با یکدیگر تلفنی گفت و گو کرده اند.

نهاد ریاست جمهوری کره جنوبی در بیانیه ای تصریح کرد که رییس جمهوری آمریکا در این گفت و گو خواستار حمایت و تامین تجهیزات پزشکی از سوی کره جنوبی شده است مون هم قول داده است تا حد امکان از آمریکا حمایت کند.

درهمین حال ترامپ در این مکالمه تلفنی از روش های کره جنوبی برای مقابله با کرونا ابراز خرسندی کرده و آن را بسیار خوب توصیف کرده است.

همزمان اعلام شد که از یک هفته قبل، دو کشور با ایجاد یک سوآپ ۶۰ میلیارد دلاری برای تثبیت بازارهای مالی موافقت کرده اند رییس جمهوری کره جنوبی در این تماس تلفنی این اقدام را مناسب و تثبیت کننده دانسته است.

کره جنوبی به دلیل بکارگیری روش های منعطف بخصوص آزمایش های بسیار گسترده از مبتلایان و افراد مشکوک مبتلا به کرونا،  تدابیر قرنطینه منطقه ای و موفقیت در کنترل بیماری بدون فلج کردن کشور، به یک نمونه قابل توجه بین المللی در مبارزه با کرونا تبدیل شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی